
До Тижня солідарності з народами, які борються проти расизму Молодіжна організація “СТАН” провела онлайн-акцію “Глобальне чаювання/Global tea”. Із 21 по 28 березня “СТАН” провів 8 розмов із активіст(к)ами та митцями_сткинями з 8 країн.
З нами вийшли на зв’язок ченджмейкер(к)и з Білорусі, Великої Британії, Іспанії, Йорданії, Казахстану, Таджикистану, Узбекистану та Хорватії. Гостями чаювань стали понад 40 активних людей з 12 країн, майже третина з них взяли участь у 2 і більше розмовах. Говорили не тільки про расизм, а й про культуру, мистецтво, епідемію, права людини, фемінізм у традиційному суспільстві, бізнес, виклики і можливості.
“Цією акцією наша команда хотіла привернути увагу до проблем расизму і ксенофобії, — розповідає співорганізаторка акції Ксенія Янко. — Багато років “СТАН” проводить акції та інші публічні події, щоб нагадати українцям, що расизм — це і наша проблема теж. Але, на жаль, цього року провести щось офлайн було неможливо через карантин. Тож ми вирішили зробити онлайн-акцію. Для нас також було важливо зміцнити зв’язки між людьми з різних країн, які перебувають в самоізоляції”.
Формат зустрічей передбачав неформальне спілкування англійською або російською мовами. Учасниці_ки могли поставити питання спікеру або спікерці, почути про його/її досвід та поділитися своїм.
Музика, що об'єднує. В рамках Тижня дій проти расизму та ксенофобії активісти та активістки з Йорданії, Іспанії, Польщі, США, Узбекістану та України заспівали прям з карантину! На підтримку прав та свобод по всьому Світу
Gepostet von СТАН STAN art group am Donnerstag, 26. März 2020
“Налагоджувати соціальні зв’язки та говорити про права людини, виявляється, можна і під час карантину, — говорить спікерка “Глобального чаювання”, гендерна активістка із Казахстану Фаріза Оспан. — Попиваючи чай, ми поговорили про гендерну рівність в країнах Центральної Азії, активізм і традиційне суспільство, а також про те, як ми можемо допомагати один одному. З собою із зустрічі я взяла натхнення, нові контакти й відчуття безпеки, якому я дуже рада”
Учасниця декількох зустрічей арт-менеджерка з Узбекистану Вікторія Єрофеєва, ділиться враженнями:
“Участь в акції “Глобальне чаювання” — це приголомшливий досвід! Особливо в умовах вимушеної ізоляції, коли важко усім, зокрема, людям, які працюють з культурою і мистецтвом. У час невизначеності і безнадії просто необхідно побачити і усвідомити, що ми не одні, що ми можемо допомогти один одному”.
На думку Вікторії, сьогодні важливо об’єднувати культури, руйнувати стереотипи та протистояти агресії.
“Чудово, що ми можемо надихати один одного на відстані тисячі кілометрів, руйнуючи географічні і політичні кордони”, — додає арт-менеджерка.
Завдяки “Глобальному чаюванню” нам вдалося зібрати мережу митців_сткинь та активістів_ок, котрі продовжують спілкуватись у Facebook та інших соціальних мережах. Ще одним результатом проекту стали 8 документів з ідеями для майбутньої співпраці. Сама акція та її формат важливі як приклад солідарних дій мешканців_ок різних країн в умовах карантину.