fbpx

Півсотні митців з усієї країни приїхали до Кам’янця-Подільського, щоб навчитись робити арт-проекти

У Кам’янці-Подільському провели Школу культурного менеджменту для 50 митців із усієї України.

Із 5 по 8 листопада Кам’янці-Подільському проходила Школа культурного менеджменту та креативних індустрій для митців візуального сектору. У ній взяли участь 50 художників, фотографів, дизайнерів, а також працівників культури з близько десяти областей.

Метою школи, за словами організаторів, було допомогти українським митцям та працівникам культури опанувати навички, які допоможуть їм бути конкурентними на національному й світовому мистецькому ринку.

До таких навичок, розповідає тренер школи Ярослав Мінкін, належать проектний менеджмент, фандрайзинг (уміння знаходити кошти на проекти), будування партнерств, знання світових трендів, які існують в культурному менеджменті.

“Мистецтво піднімає питання, які часто не можуть підняти політики чи громадські діячі. Якщо говорити про глобальні тренди в мистецтві, то сьогодні це екологічні, гендерні питання, питання соціальної нерівності, — говорить Мінкін. — У мистецтві ми однозначно взяли курс на євроінтеграцію. Ми починаємо говорити однією мовою з європейцями, а не з росіянами чи центральною Азією. Чомусь, спілкуючись із діячами культури я часто чую : “Культура в нас в занепаді”. Я вважаю, що в Україні зараз золоте століття культури і мистецтва”.

Експерт із культурного менеджменту також наголошує, що за таких умов, одним із найцінніших вмінь для митця стає вміння залучати партнерів. Саме тому, одним із завдань Школи культурного менеджменту  є створити простір для знайомства митців із різних міст, — каже він.

“Під час школи я навчився оформляти свою ідею у проектну заявку. Зокрема дізнався про логфрейм як найголовніший компонент, на якому потрібно зосереджуватись. Маю тепер впевнене бажання подати свою iдею квестiв на програму «Інноваційний культурний продукт» від Українського культурного фонду” — розповідає учасник Школи, голова чернівецької громадської організації «Центр оцінювання інтелекту» Станіслав Романюк.

Всього протягом листопада подібне навчання пройдуть 250 митців з 24 областей України. 100 з них отримають можливість поїхати в Івано-Франківськ на другий етап Школи та, консультуючись із провідними експерт(к)ами у сфері арт-менеджменту, розробити власні проекти. 

Школу культурного менеджменту та креативних індустрій реалізують громадська організація “Європейський клуб” у партнерстві з Молодіжною організацією “СТАН”, громадською організацією “Культурний діалог” та Асоціацією “Культура і креативність” за підтримки Українського культурного фонду”.