fbpx

Правозахисни(ці)ки та активіст(к)и закликають Івано-Франківських чиновників не зривати євроінтеграційні процеси та припинити ромофобську риторику

Напередодні Дня Європи та проведення Євробачення 2017, в часи політичних трансформацій та наближення України до безвізового режиму з Європейським Союзом, окремі представники органів місцевого самоврядування, політичні лідери, й навіть деякі громадські діячі своїми недалекоглядними висловлюваннями готують підґрунтя для поширення євроскептицизму та печерної ксенофобії в Україні.

На черговій нараді пан Руслан Марцінків, мер одного з найбільш розвинутих та проєвропейських міст в Україні, дозволив собі низку некоректних висловлювань, що можуть погіршити відносини нашої країни з ЄС, дискредитувати Прикарпаття в чергових звітах ООН, ОБСЄ та інших міжнародних правозахисних організацій.

Як повідомляє  видання “Курс”, з вуст мера Івано-Франківська під час наради звучало: “Очистити від ромів Івано-Франківськ до Дня міста”, “Це треба доручити старій новій поліції, вона вміє з ними говорити”, “Вирішити проблему з неромськими жебраками значно легше, ніж з ромами”. Висловлювались у подібний спосіб й інші представники органів місцевого самоврядування.

Правозахисники та правозахисниці, активісти та активістки організації “СТАН” засуджують ромофобську риторику Івано-Франківських чиновників і закликають їх сприяти євроінтеграційним реформам в Україні, діючи відповідно до демократичних принципів, верховенства права, доброго врядування, прав людини і основоположних свобод (зокрема тих, які стосуються меншин),  поваги до різноманітності і людської гідності (ст.2 Угоди про Асоціацію Україна-ЄС).

Ми також закликаємо пана Руслана Марцинківа й усіх небайдужих громадян, митців та митчинь, активістів та активісток долучитися до загальноукраїнської акції «Відкриті діалоги» задля формування європейських цінностей: демократії, верховенства права, культурного розмаїття, прав людини. Замість традиційних танців і пісень ініціатори акції пропонують провести діалоги у громадах.

Кожне місто, організація, заклад, ініціативна група чи окрема небайдужа людина, яка бажає взяти участь у «Відкритих діалогах»  може заповнити реєстраційну форму за посиланням. Зареєстровані події будуть позначені на інтерактивній мапі всеукраїнської акції «Відкриті Діалоги» до Дня Європи та анонсовані в ключових ЗМІ. Організатори впевнені, що всеукраїнська акція набуде великого масштабу завдяки небайдужим громадянам та буде почута політиками в Києві, Брюсселі, Вашингтоні та суспільством по всій Європі.

 

Із запитаннями та пропозиціями звертайтеся до організаторів електронною поштою: (stan.art.group@gmail.com ) або за телефонами.

Голова правління молодіжної організації «СТАН» Ярослав Мінкін +380953495325;

Медіа офіцер молодіжної організації «СТАН» Ксенія Янко +380977512464