
Дізнатись про реальні факти Другої світової війни від людей, які пережили її, та їхні спогади, відображені в листах мали нагоду учасники/ці онлайн-семінару в межах міжнародного проєкту “New views on history”.
У тисячах листів, отриманих берлінським об’єднанням KONTAKTE-KOHTAKTbI e. V. з середини 2000-х рр., міститься наполегливе прохання колишніх жертв націонал-соціалізму поширити їхні історії. Проєкт «New views on history – викладачі історії з Росії, Білорусі, України та Німеччини розробляють плани уроків про нацистську нищівну війну», а також його результати у вигляді чотирьох планів-конспектів уроків покликані задовольнити це прохання. В останні роки викладачі з вищезазначених країн неодноразово просили нас надати їм ці спогади для уроків історії.
Експертами онлайн-семінару були:
Дяків Василь – учитель-історик, тренер, член правління Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін “Нова Доба”(м.Львів),лаврат заключного етапу конкурсу “Учитель року”(номінація “Історія”),співавтор методичних посібників,заслужений вчитель України,переможець національної премії Global Teacher Prize Ukraine-2020.
Андрій Мельник –вчитель історії, вчитель-методист, тренер освітніх програм, магістр державного управління, туристичний гід.
Микола Попадюк – вчитель; тренер Програми підтримки освітніх реформ в Україні “Демократична школа”, що реалізується Європейським центром Вергеланда у співпраці з МОН; амбасадор цифрової освіти, ведучий онлайн курсу “Цифрові навички для вчителів” в рамках проекту “Дія: Цифрова освіта” ; тренер Академії Цифрового Розвитку, директор американської організації ENGin в Україні.
Тарас Філіпчук – учитель історії та правознавства; переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2020” в номінації “Історія”; переможець XV Міжнародного конкурсу творчих робіт «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності»; учасник міжнародних (Єрусалим, Вільнюс, Варшава) та Всеукраїнських (Київ, Дніпро, Запоріжжя, Львів та ін.) семінарів для учителів історії, за сприяння Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума»; тренер міжнародної програми «Сила Добра – Power of Goodnes».
Володимир Половський – історик, учитель, тренер, виховник. Лауреат обласної премії “Гордість Прикарпаття” у номінації “молодий вчитель” (2013). Підготував 73 призери олімпіад ІІ та ІІІ етапів олімпіади з історії, 7 переможців IV етапу конкурсу-захисту МАН.
Міжнародний проєкт “New views on history” реалізується організацією “КОНТАКТЬІ – КОNТАКТЕ” в партнерстві з Молодіжна організацією “СТАН” (Івано-Франківськ), громадською організацією “Interra” (Красноярськ), громадською організацією “Взаимопонимание” (Мінськ), музеєм Берлін-Карлсхорст (Берлін) за підтримки Auswärtiges Amt (Міністерство закордонних справ Німеччини).