fbpx

Прикарпатські “амбасадори розмаїття” дослідили громадський сектор Кременчука і Харкова

Учасники та учасниці проекту “Амбасадори розмаїття в Прикарпатті” дослідили громадський сектор Кременчука і Харкова.

Днями завершився навчальний візит учасників та учасниць проекту “Амбасадори розмаїття в Прикарпатті” до Кременчука і Харкова. Із 20 по 24 серпня мит(ці/чині), журналіст(к)и, освітні та культурні менеджер(к)и з Івано-Франківської та Львівської області досліджували організації та ініціативи цих міст. Зокрема, їх цікавило, чи працюють кременчуцькі та харківські організації із темою культурного різноманіття, чи сприяє цьому місцева влада, які результати має діяльність громадського сектору. 

За ці 5 днів вони відвідали близько 20 організацій, інституцій та об’єднань. Серед них, Інститут розвитку міста Кременчук, громадські організації “Ми” та “Простір ідей” у Кременчуці, а також із спільнота Харківської архітектурної школи, представни(ці/ки) УАЛ Харків та організатор(к)и Харків-прайд. Крім того, у Кременчуці амбасадори й амбасадорки разом із представни(ка/ця)ми місцевих національних та релігійних меншин долучились до розроблення інтеркультурної коаліції. У Харкові учасники та учасниці візиту також взяли участь у публічній дискусії “Як побудувати в місті міжкультурний діалог?”.

Учасник візиту, студент Варшавського університету Денис Козлов розповідає, що поїздка зруйнувала його стереотипи про міста центральної і східної України, такі як Харків. Говорить, дечому у цих міст може повчитися і Франківськ.

“У Кременчуці мені сподобалось комунальне підприємство із міжнародних відносин та економічного розвитку міста, — каже Денис — У Франківську в нас є орган, що займається напрямом інвестицій, але міжнародні відносини цільово не розвивають. Тому нам є чого повчитися у Кременчука. Щодо Харкова мене вразив місцевий осередок, що займається захистом прав ЛГБТ. У Франківську навіть мови немає про те, щоб ці люди могли відкрито вийти на вулицю та заявити про свої права, тож маємо працювати і в цьому напрямку теж”.

Учасниця поїздки, митчиня Ірина Олексин ділиться враженнями:

“Дуже приємно вражена Кременчуком. Я побувала там уперше. Виявилось, що це дуже затишне місце. Харків здивував своєю чистотою, кількістю парків та кількістю українських активістів”.

Навчальний візит відбувся в межах проекту “Амбасадори розмаїття у Прикарпатті, який реалізує СТАН \ STAN art group за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)