fbpx

Прикарпатські митці почали роботу над проектами, що сприятимуть позитивним змінам у їх регіоні

У межах освітньої програми “Art and culture” митці Прикарпаття дослідили, як за допомогою культурного менеджменту можна впливати на суспільні процеси. Вони також почали роботу над мистецькими проектами, що сприятимуть розвитку їхніх міст.

Завершився перший воркшоп освітньої програми “Art and culture” для митців  Прикарпаття. Воркшоп “РеСтарт культури” відбувся з 15 по 17 липня у креативному просторі “Хата-Майстерня” в селі Бабин Івано-Франківської області. У ньому взяли участь поети, художники, дизайнери, театрали, медійники, культурні менеджери зі Львівської та Івано-Франківської області.

Впродовж трьох днів вони досліджували, як діячі мистецтва та культури можуть впливати на суспільні процеси. Учасники та учасниці воркшопу ознайомилися з концепцією “Masters of Interspaces”, котра описує діяльність культурних менеджерів, як таку, що лежить на межі різних сфер суспільного життя. Крім того, прикарпатські митці обговорили форми організацій, які створювали люди протягом віків та створюють зараз.Також, в межах воркшопу, вони провели низку дискусій на тему ролі креативного класу у суспільних процесах. Наприкінці навчання відбувся брейн-шторм ідей щодо творчих проектів, які могли б сприяти розвитку Прикарпаття. Тренером воркшопу став Ярослав Мінкін — поет, культурний інноватор, організатор близько тисячі мистецьких акцій.

“Культура —  це не тільки про свята до дня міста. Це те, що формує суспільство, — говорить Ярослав Мінкін, — Тому ми намагаємось розширити сприйняття ролі культури. Ми розповідаємо про культурних лідерів та реформаторів, розповідаємо як митці та культурні менеджери можуть змінювати своє середовище. І власне, в рамках нашої програми, ми обговорюємо, як культура може розвивати розмаїття та плюралізм у країні, як вона сприяє формуванню зрілого суспільства”.

Учасниця воркшопу Ірина Бандура ділиться враженнями:

“Очікувала від цього воркшопу нового досвіду, знайомств із талановитими творчими людьми. Цікавим для мене було дізнатись про умовні і явні ідентичності людини. А ще про стереотипи, які є в кожного та які можуть вплинути на цінність наших мистецьких проектів”.

Воркшоп “РеСтарт культури” є першим модулем трирівневої освітньої програми “Art and culture”. Вже наприкінці липня на учасників та учасниць чекає навчання з проектного менеджменту, а також розроблення власних мистецьких проектів. Автори найкращих проектів отримають міні-гранти на їх втілення.

Нагадаємо, програму “Art and culture” реалізує Молодіжна організація СТАН в межах проекту “Амбасадори розмаїття в Прикарпатті” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). З червня по жовтень триватимуть ще 3 освітні програми за напрямами “Молодь та освіта”, “Медіа” та “Соціальне підприємництво”.