
Європейський тиждень проти расизму дав старт загальноукраїнському інтернет-флешмобу «Red card against racism». Люди різного віку, статі, національності, кольору шкіри долучилися до акції, знявшись у короткому ролику «I give red card to racism and white card to open mind!»(«Я показую червону картку расизму та білу неупередженості») .
Флешмоб «Red card against racism» організували випускники освітнього проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», ініційованого Молодіжною організацією СТАН за підтримки National Endowment for Democracy. Автори проекту мали на меті привернути увагу до глобальної проблеми расизму, донести до широкої аудиторії, наскільки важливо єднатися задля підтримки розмаїття.
«У нас досить глибоко вкорінена диференціація за расовими ознаками. Навіть у народних казках та анекдотах модель поведінки персонажів базується на їхній національності. – говорить Катерина Семесь, співорганізаторка флешмобу «Red card against racism». Активістка зізнається, більшість людей, з якими вона спілкувалась не надавали значення проблемі расизму та упереджень, але вчиняли, керуючись загальними тенденціями у суспільстві. Катерина робить висновок: «Формуючи толерантний медіа-простір, ми руйнуємо підґрунтя для ксенофобії».
Ідея акції «Red card against racism» виникла під час воркшопу «Синергійний вибух» влаштованого Молодіжною організацією СТАН незадовго до початку Тижня проти расизму. Співавтор проекту Богдан Луцик розповідає: «Ми вирішили знімати відео у форматі челенж, щоб вірусно захопити соцмережі і привернути увагу людей до проблеми.»
Ключові слова «I give red card to racism and white card to open mind!» належать Карін Дзукем, співавторці проекту та героїні першого ролика. Студентка Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля родом із Камеруну, вже 3 роки мешкає в Україні. «Час людям зрозуміти що ми всі однакові, багато з нас стануть іноземцями завтра, і ніхто не хотів би, щоб з ним погано поводились через колір шкіри або національність.» – впевнена Карін.
До акції долучились іноземні студенти, громадські активісти, діячі мистецтва. Показали червону картку расизму та дали карт-бланш неупередженості також голова Молодіжної організації СТАН Ярослав Мінкін, директор ромського радіо «Chiriklo» Федір Кондур , режисер, перформер Антон Романов, тренер-фасилітатор програми “Активні громадяни” від Британської Ради Олеся Архіпова та інші.
«Red card against racism» – одна з ініціатив реалізованих в рамках Європейського тижня проти расизму. У 2017 році в Україні заходи на підтримку європейських цінностей пройшли у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Миколаївській, Полтавській, Харківській та Хмельницькій областях.
За організацію Європейського тижня проти расизму взялися випускники і випускниці освітнього проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», ініційованого Молодіжною організацією СТАН за підтримки National Endowment for Democracy. У межах освітнього проекту був проведений воркшоп «Синергійний вибух», під час якого учасники розробили п’ять міжрегіональних проектів. Просвітницькі, спортивні та мистецькі ініціативи розробили активісти з різними етнічними, культурними та соціальними ідентичностями. Серед них внутрішньо переміщені особи, LGBTQI, правозахисники з Донбасу і Криму, люди старшого шкільного та студентського віку.
Протягом Європейського тижня проти расизму також відбувся міжкультурний вечір «МіжДруж» (Луцьк), тривав щорічний турнір «Футбол Проти Расизму» (Івано-Франківськ), був втілений проект «Життя в твоєму кольорі» у п’яти містах України, та низка інших ініціатив.