fbpx

«Розівка говорить про расизм»… переглядає короткометражки, усвідомлює небезпеку явища

Молодь Розівки підтримала освітню ініціативу «Говоримо про расизм». Чотирнадцятилітня активістка Поліна Літвінова у межах власного проекту «Розівка говорить про расизм» організувала серію заходів на захист європейських цінностей та прав людини в Україні.

Із 21 по 24 березня в одній зі шкіл Розівки Запорізької області відбувалась серія акцій.Їхня мета: протидія расизму та упередженням, що укорінюються в свідомості молоді на рівні уставлених думок, традиційних уявлень, жартів; розвінчування стереотипів задля розбудови України, як демократичної держави, в якій шануються європейські цінності та права людини.

Підлітки готували плакати на тему боротьби з расовою дискримінацією за утвердження рівності між людьми. На них чекав показ короткометражних фільмів про расизм у різних країнах світу. Демонстрація кінострічок супроводжувалась обговоренням.

 

«Багато учнів ніколи не виїжджали за межі області, мало хто знає, що таке  расизм. Зрозуміти, що це глобальна проблема їм дуже важко. – говорить організаторка проекту «Розівка говорить про расизм» Поліна Літвінова. – Дехто дозволяв собі жартувати про темношкірих, ніби вони не люди. Не під час заходу, звісно. Я спілкувалася з однокласниками на перервах, писала в бесіди. Думаю, підлітки мають стереотипи, водночас, майже ніхто не замислювався над проблемою всерйоз.»

Обговорюючи побачене і почуте, учні зробили висновок, що принижувати іншого через належність до іншої раси нецивілізовано. Слова «Люди не обирають, з яким кольором шкіри їм народжуватись, але обирають, ким їм бути», ні в кого не викликали заперечень і стали гаслом дня.

Поліна Літвінова  є випускницею  освітнього проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України».

«Говоримо про расизм» – одна з ініціатив реалізованих в рамках Європейського тижня проти расизму. В Україні заходи на підтримку європейських цінностей пройшли у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Миколаївській, Полтавській, Харківській та Хмельницькій областях.

За організацію Європейського тижня проти расизму взялися випускники і випускниці освітнього проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», ініційованого Молодіжною організацією СТАН за підтримки National Endowment for Democracy. У межах освітнього проекту був проведений воркшоп «Синергійний вибух», під час якого учасники розробили п’ять міжрегіональних проектів. Просвітницькі, спортивні та мистецькі ініціативи розробили активісти з різними етнічними, культурними та соціальними ідентичностями. Серед них внутрішньо переміщені особи, LGBTQI, правозахисники з Донбасу і Криму, люди старшого шкільного та студентського віку.

Протягом Європейського тижня проти расизму також  відбулись інтернет- флешмоб «Red card against racism», міжкультурний вечір  «МіжДруж» (Луцьк), щорічний турнір «Футбол Проти Расизму»  (Івано-Франківську),  був втілений проект  «Життя в твоєму кольорі» у п’яти містах України, та низка інших ініціатив.