fbpx

Розпочалась активна фаза проєкту “Невідкладна допомога та захист постраждалих внутрішньо переміщених осіб в Україні та українських біженців в Молдові”

Друзі, хочемо повідомити, що розпочалась активна фаза проєкту “Невідкладна допомога та захист постраждалих внутрішньо переміщених осіб в Україні та українських біженців в Молдові”. У цьому напрямку команда СТАН співпрацює з міжнародною організацією Hilfswerk International з перших тижнів повномасштабного вторгнення. Наразі робота буде зосереджена на забезпеченні всім необхідним прихистків для переселенців та психосоціальній підтримці людей, що змушені були залишити свої домівки через війну.
Зокрема, проєкт передбачає облаштування та комплексну підтримку діяльності 10 прихистків на території України.
Заплановано не лише облаштувати комфортні спальні місця. Шелтери будуть забезпечені продуктами харчування та засобами гігієни.
Проте допомогу отримають не лише люди, які проживають в прихистках. За час реалізації проєкту для ВПО буде роздано:
  •  2000 спеціальних гігієнічних наборів для жінок та
  •  3000 наборів загального користування,
  •  15 000 порцій їжі (йдеться про повноцінне харчування)
Водночас команда PSS компоненту навчившись підходу “не нашкодь”, конфіденційності, гендерної рівності у гуманітарних діях та соціальній інклюзії, надаватиме комплексу допомогу ВПО.
Наразі команда складається з 6 психологів, 3 соціальних працівників, 3 освітян та щонайменше 6 волонтерів.
Вони надають психосоціальну допомогу та інформацію про медичні, юридичні, освітні та соціальні послуги для внутрішньо переміщених осіб. Вони розповсюджують інформацію про захист та доступні соціальні служби.
Пріоритетні напрямки психосоціальної підтримки:
  •  Психоемоційна підтримка ВПО
  •  Інформування найбільш вразливих груп ВПО
  •  Гендерна рівність та соціальна інклюзія
  •  Комплексна підтримка осіб/сімей та взаємодоповнююча робота команди PSS
  •  Інтеграція людей та розбудова стійкого миру в громадах.
Крім цього надаються індивідуальні, парні та сімейні консультації. Проводяться психологічні групові роботи.
Проєкт “Невідкладна допомога та захист постраждалих внутрішньо переміщених осіб в Україні та українських біженців в Молдові” реалізується міжнародною організацією Hilfswerk International у партнерстві з СТАН \ STAN, асоціацією “Mostenitorii” та Гендерним центром Молдови за підтримки Австрійської агенції з розвитку (ADA) та фонду Nachbar in Not