fbpx

Софія Попович – про активізм, роботу помічницею народної депутатки, енергетику, і чому варто міняти свідомість українців

Наш марафон завершився, час знайомити з його учасни(цями)ками. Перша героїня — Софія Попович, студентка, активістка, SMM-нниця, помічниця народної депутатки.
Про Софію, її заняття, інтереси й зацікавленість енергетикою читайте далі.


Про себе
Мене звати Софія, мені 20. Я студентка 4-го курсу Національного університету “Києво-Могилянська академія”. Спеціальність — політологія. Я тільки вступила в університет, то одразу долучилась до різних студентських організацій. Там переважно була SMMнницею, а останні 1,5 роки я радіоведуча на студентському радіо. Паралельно з цим я стажувалася в VoxCheck, проєкті про фактчекінг — перевірку фактів. На початку карантину я стала помічницею народної депутатки. 
У всьому стараюсь знаходити баланс, щоб знаходити час на роботу, батьків, стосунки й друзів.

Про важливість студентських організацій

Студентські організації це знайомства і можливість спілкуватися не тільки із людьми твоєї спеціальності, а й інших. Студентський активізм — це не тільки про самореалізацію, а й про людей. Завдяки цим людям  можна знайти роботу, друзів або навіть кохання.

Про тайм-менеджмент і як все можна встигати
В мене є 2 блокноти й гугл календар. Я привчила себе до організованості й планування. Не можу сидіти без діла, тому постійно активна. Роблю кілька речей одночасно, тому все встигаю.

Про роботу помічниці народної депутатки
Мені дуже пощастило працювати помічницею народної депутатки Інни Совсун. Вона дуже цікавиться зміною клімату, екологією, сама сортує сміття і використовує багаторазовий посуд. Дуже приємно працювати з людьми, які розділяють твої цінності. Близько 3 місяців Інна Романівна працює в комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Чому бере участь у марафоні
Я побачила анонс марафону, і думаю це щось таке прикольне, піду послухаю про енергетику. Я дуже люблю дізнаватися нове і розбиратися в тому, чого не розумію.
Два місяці назад мій тата зацікавився питанням встановлення сонячних батарей, запитав щось мене про енергетику. Я не знала тоді відповідь. Це теж стало для мене мотивацією взяти участь в марафоні.

Про онлайн навчання
Мені зручно вчитися онлайн, бо нікуди не потрібно їхати. Але атмосфера не та. Коли тільки почалось онлайн навчання, то в мене був стрес і я була у фрустрації. Не знала що й роботи. Зараз вже звикла, але дуже чекаю офлайн навчання.

Про нові знання

Мені цікаво дізнатися тренди й перспективи різних сфер, що уявляти, що буде через 5-10 років. Але щоб розуміти тенденції галузі, треба спершу зрозуміти загальні, базові знання. В першу чергу мені цікаво це в контексті України, оскільки я не планую міняти місце життя. Я впевнена, що ці знання мені в майбутньому допоможуть для ширшого кругозору.

Про енергетику і свідомість людей

Я не експертка в цьому, проте я вірю в хороше, вірю в людей і особливо в сучасне покоління. Багато залежить від свідомості людей. В Україні не популярне сортування сміття, а ставити сонячні батареї реально дорого. А ще ідуть постійно політичні баталії про те, що ми маємо купляти в Росії газ. Хотілося б щоб ми розвивали свої спеціалістів й свою енергетичну безпеку. Потрібно пам’ятати, що інвестори не прийдуть в країну, де жителі не цінують своє місце життя. Слід міняти свою свідомість.

Проєкт “Молода енергія — нові навички для майбутніх спеціалістів енергетичної сфери” / “Young Energy — new skills for the energy sector specialists” реалізує Молодіжна організація “СТАН” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах програми “Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ)”