fbpx

Сотня митців з усієї країни приїде в Івано-Франківськ щоб розробити міжрегіональні культурні проекти

27 та 28 листопада у Франківську проходитиме заключний етап Школи культурного менеджменту та креативних індустрій. 

Протягом листопада 250 митців та культурних менеджерів пройшли навчання з культурного менеджменту в п’яти українських містах. А саме у Харкові, Кам’янець-Подільському, Слов’янську, Харкові та Вінниці. На першому етапі Школи учасники та учасниці обговорили нову роль культури і креативу. А ще дізнались як залучати кошти на мистецькі проекти, де шукати команду та як привернути увагу ЗМІ.

Тепер 100 найактивніших випускників та випускниць Школи культурного менеджменту зустрінуться у Франківську щоб розробити міжрегіональні культурні проекти. Вони також пройдуть юридичну підготовку: навчаться захищати право інтелектуальної власності та дослідять особливості оподаткування у сфері культурних та креативних індустрій. Але основна ціль, за словами тренера Школи Ярослава Мінкіна, допомогти митцям так культурним менеджерам збудувати стійке партнерство.

“Найбільша проблема в українському культурному менеджменті – це розєднаність, – говорить Мінкін. – В Україні не вміють дружити, а особливо не вміють будувати партнерства. Тому тут досі не створюються дієві об’єднання митців і культурних менеджерів. Було кілька спроб, але більшість досі не готова. І ця атомізація сектору – характерна риса, яка дуже нас гальмує”.

Програма школи передбачає 2 дні навчань та одну нетворкінгову вечірку з місцевими митцями та активістами. Вечірка відбудеться о 20:00 в Парасольковому цеху (Академіка Сахарова, 23). 

Тренери школи:

Ірина Каць. Начальниця відділу регіональної політики та координації реформ у сфері культури, регіональна представниця Українського центру культурних досліджень

Ярослав Мінкін. Автор та тренер освітніх програм з картування громади та культурного розвитку міст, проектного менеджменту та стратегічного планування.

Олена Правило. Співзасновниця Конгресу Активістів Культури, експертка Програми ЄС-Східного Партнерства «Культура і Креативність» у Вірменії

Олена Глазкова.Тренерка та фасилітаторка освітніх програм, координаторка міжнародних проектів в рамках програми Еразмус+, EVS-координаторка. 

Школу культурного менеджменту та креативних індустрій реалізують громадська організація “Європейський клуб” у партнерстві з Молодіжною організацією “СТАН”, громадською організацією “Культурний діалог” та Асоціацією “Культура і креативність” за підтримки Українського культурного фонду”.