
Перший Тиждень культурного розмаїття, ініційований Молодіжною організацією “СТАН” зібрав на своїх подіях більше ста учасників та учасниць з усієї України та об’єднав навколо цієї теми шість партнерських організацій.
Організовані заходи сприяли вільному виявленню своєї культурної особливості та діалогу. За відгуками це допомогло поширювати свою етнічну ідентичність та приймати носіїв інших культур.
Розпочався Тиждень культурного розмаїття з розмови, що була присвячена Конвенції ЮНЕСКО «Про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження»: орієнтація на сталий розвиток.
Спікеркою цієї події виступили Ірина Каць, менеджерка культури, магістерка державного управління, незалежна експертка з питань культурної політики, засновниця та лідерка громадської організації «Культурний ді@лог», тренерка освітньої програми «Cultural Leadership Academy».
Про висвітлення національних спільнот у медіа йшлося на zoom-зустрічі, спікеркою якої була правозахисниця Ольга Веснянка. Вона також є консультанткою Ради Європи, зокрема проєкту “Захист прав національних меншин, включаючи ромів та мов меншин в Україні”.
Також в межах Тижня культурного розмаїття був організований майстер-клас на тему: “Як формувати міжкультурну толерантність: практичні поради та психологічні засади”. Його спікером був Мирослав Грінберг, голова Правління ГО «Київський освітній центр «Простір толерантності», тренер з прав людини та недискримінації, методист та тренер міжетнічних таборів в Україні, Грузії та Молдові, співрозробник методики занурення у національні культури.
Під час майстер-класу учасники/ці дізналися про особливу методику формування міжкультурної толерантності молоді – методику занурення: психологічні основи, методичні принципи, практичне застосування.
Про внесок представників різних етнічних та релігійних груп в загальну культурну скарбницю України та чому цей вклад є недооціненим. Що можна і потрібно зробити для його визнання та який в цьому потенціал йшлося на зум-зустрічі “Спадок української мультикультурності: як його визнати та розвивати”. Спікером якої був В’ячеслав Ліхачов, керівник групи моніторингу прав національних меншин.
Фінальною подією став перегляд та обговорення фільму “Содік”. Головний герой фільму – темношкірий хлопець, який мріяв стати лікарем та добре вчився. Але, безпідставно звинувачений у вбивстві, хлопець потрапив до в’язниці. Режисер стрічки Адейємі – близький друг Содіка, колись разом вони заснували футбольну команду у своєму мікрорайоні. 2008 року він вирішив створити фільм про Содікові сподівання вивчитись на лікаря, а не опинитися у тюрмі, як він тоді казав. Убитий, хлопець, на ім’я Сильвестр, також мав мрію – стати професійним спортсменом, але виявилося, що він, як і Содік, жив подвійним життям. Адейємі в процесі зйомки шукає поворотний момент, який назавжди змінив життя юнака, що колись хотів стати лікарем.
Тиждень культурного розмаїття організувала Молодіжна організація «СТАН» за підтримки IM Swedish Development Partner для того щоб показати потребу підтримки і висвітлення культурного розмаїття в Україні та в межах програми «Амбасадори розмаїття у Прикарпатті».