fbpx

Стрийські ветерани дізнались, як будувати соціальний бізнес

Учора для ветеранів та громадських активістів Стрия провели тренінг із соціального підприємництва. Вже півроку стрийська громада втілює проект з реінтеграції ветеранів АТО/ООС. Тепер у громади з’явилася можливість зробити свою діяльність більш сталою завдяки інструментам соціального бізнесу.

Під час одноденного тренінгу, який відбувся у Центральній міській бібліотеці, ветерани та активісти дізнались, чим відрізняється соціальне підприємство від звичайного бізнесу та громадської організації. Вони також обговорили, які перші кроки слід зробити майбутньому соцпідприємцю, чому важливо розуміти потреби споживачів та якісно комунікувати про свою ініціативу. 

Розібратись у всіх тонкощах соціального підприємництва стриянам допомагали ветеран АТО та бізнес-інноватор Андрій Фармуга разом із тренеркою і громадською активісткою Олесею Архіповою.

“Багато громадських організацій в Україні існує лише завдяки коштам українських і міжнародних донорів. Соціальне підприємництво — та діяльність, яка може забезпечити організації додатковим прибутком, тим самим зробити їх менш залежними”, — розповідає Олеся Архіпова.

Учасник тренінгу, ветеран АТО Михайло Шмігельський ділиться враженнями:

“Тренінг був дуже корисним. Думаю, щоб мати потужний вплив, громадські ініціативи мають залучати багато людей. Соціальне підприємництво — один із засобів такого залучення. Люди долучаються до хорошої справи у різний спосіб. Хтось засновує соціальний бізнес, хтось наймається на роботу, хтось просто купує продукт, вироблений цим бізнесом. Так велика кількість людей стає причетною”

Нагадаємо, вже півроку на базі Центральної міської бібліотеки діє ініціативна група з активістів та ветеранів, яка сприяє реінтеграції військових, котрі повернулися із зони АТО/ООС. Проводяться спортивні і культурні події.

Тренінг відбувся у межах проекту “Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей”, який  впроваджує Міжнародна організація з міграції та реалізує у Львівській області Молодіжна організація “СТАН” за фінансової підтримки Європейського Союзу.