fbpx

Трансформаційний кемп “Громадянське занурення” об’єднав активіст(ів/ок) з 16 міст довкола ідеї розвитку себе і свого середовища

Із 28 червня по 2 липня на одному з найбільших островів Азовського моря – острові Бирючому – активіст(к)и з усієї України вчилися критично мислити, відстоювати власні права та права інших, робити свідомий вибір, працювати в мережах. Основною метою табору, зазначають організатор(к)и, було сприяння створенню мереж та активізації низових ініціатив.

До участі у «Громадянському зануренні» відібрали 30 учасників та учасниць із 16 міст. Упродовж 4-х днів кемпер(к)и жили у наметах, починали  ранки з купання у морі, а завершували вечори зібраннями довкола багаття.

«Одразу зрозуміла, що умови будуть дуже специфічні. Це не звичайний кемп із кліпчартом, тренерами, які показують презентації на екрані. Чудова форма спілкування, коли тренер із тобою на рівних, відповідає на питання своїми словами, своєю щирою душею, власним прикладом!»  – говорить активістка Катерина Семесь, учасниця кемпу.

Навчання поєднувало аналітичну, творчу та ігрову складові. Складалося із кількох  тематичних блоків: критичне мислення, безпека міського простору, основи прав людини, розроблення актів прямої дії. Блоки, присвячені міській безпеці та правам людини провели активістки «СТАНу» випускниці воркшопу «Відкритий діалог у день Європи» Тетяна Карпів та Марія Цип’ящук.

«Права людини – це конкретний інструмент для того, щоб зробити наше співіснування комфортним і безпечним. Саме тому активістам та активісткам, які діють задля позитивних трансформацій необхідно усвідомлювати сутність прав людини і вміти застосовувати його, коли виникає така необхідність – говорить координаторка та юристка у Громадській приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Рівному Марія Цип’ящук, –  Я дуже сподіваюся, що попри спеку та інформативну навантаженість цього блоку, учасники та учасниці засвоїли його ключові елементи».

Під час останнього блоку – розроблення актів прямої дії голова правління «Молодіжної організації «СТАН» , співорганізатор кемпу Ярослав Мінкін та експерт Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Олег Животовський розповіли про мету актів прямої дії, механізми донесення громадської думки до впливових міжнародних інституцій. Міжнародна експертка, кураторка культурних проектів  Олександра Орлова розповіла про естетичну складову громадських акцій. Нагадаємо, Олег Животовський та Олександра Орлова також є учасником та учасницею воркшопу «Відкритий діалог к день Європи».

У заключній частині кемпу активіст(к)ам запропонували долучитися до підготовки та проведення дослідницької акції «Відкритий діалог про Європейські цінності» 2 липня у Мелітопольському парку культури і відпочинку.  Таким чином близько половини кемпер(ів/ок) підсилили команду «СТАНу»,  взявши участь у події в межах всеукраїнської акції «Відкриті діалоги», яка вже охопила понад 20 населених пунктів. Для заходу в Мелітополі обрали формат «спільна кухня»: мешкан(ців/ок) і гостей міста запрошували за спільний стіл, де пригощали холодним чаєм та спілкувалися на актуальні теми. Активіст(к)и, які не змогли бути присутні на акції 2 липня, останній день кемпу присвятили розробленню ініціатив у власних містах.

Трансформаційний кемп «Громадянське занурення», проведено «Молодіжною організацією «СТАН» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy в рамках проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України».

Акція «Відкриті діалоги» є частиною проекту «Відкриті діалоги: надання слова потенційно активним громадянам задля посилення участі низової громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні», який реалізовується Молодіжною Організацією «СТАН» в рамках конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.