fbpx

У Дрогобичі створять інтеркультурний путівник міста

29 травня 2019 року У Молодіжному просторі Дрогобича відбулася презентація проекту “Український Букет Народів – створення Інтеркультурних путівників з залученням громадян України різного соціального та етнічного походження”. Проект реалізовує Молодіжна організація “СТАН” за підтримки Українського культурного фонду в Дрогобичі та ще в 3 громадах України (Лисичанськ, Мелітополь та Кременчук). Локальний партнер проекту Громадська організація “Арекет”.

З вітальним словом захід відвідав міський голова міста Дрогобич –  Тарас Кучма, який наголосив, що бачить розквіт та комфорт міста у збереженні багатокультурності та збільшені культурного потенціалу.

Під час презентації мешканцям міста розповіли як проект «Український Букет Народів» допоможе відкрити нові культури міста та взяти участь в унікальному для України досліджені різноманіття; як громадськість зможе розширити та підсилити коаліції організацій, що займаються розвитком громади та опікуються інтеркультурністю. За результатами проекту буде видано інтеркультурний путівник, який підсилить інтеркультурний імідж міста, туристичну привабливість та стане інструментом представлення Дрогобича на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

«Ми це зробили, мій славний Дрогобич! Презентація проекту “Український Букет Народів”  пройшла на високому рівні! Çok sağ olınız Дрогобич за підтримку! Твоя любов дає мені силу для збереження моєї ідентичності за тисячі кілометрів від рідного Бахчисараю! Дякую тобі, рідний! Дякуємо Український культурний фонд за Довіру до нашої Ідеї!», – поділився своїми враженнями Бекіров Амет, регіональний координатор проекту, голова правління Громадська організація “АРЕКЕТ”, представник культурного центру у Львові.

З гостями та спікерами презентації відбулася цікава дискусія щодо міжкультурного діалогу та забезпечення дотримання культурних прав громадян та спільнот.

Одразу після презентації учасників запросили на першу у Дрогобичі Інтеркультурну зустріч Змінотворців. Це подія,  на якій люди різного культурного середовища можуть спілкуватися, обмінюватися ідеями та досвідом, познайомитися з новими людьми для можливих майбутніх проектів чи співпраці.

Спікери/спікерки заходу стали:

  • Дукас Олег – радник міського голови з гуманітарних питань, голова Громадської організації “Український молодіжний прорив”,
  • Карпін Йосиф Міхаельович – голова правління релігійної громади іудейського віровизнання,
  • Копичин Наталія – керівниця Громадської організації “Дрогобич-добрий дім”, голова Громадської ініціативи “Дрогобич-добрий дім”, менеджерка з залучення додаткового фінансування Відділу культури та мистецтв ВО ДМР, менеджерка проектів Благодійний Фонд “Карітас СДЄ УГКЦ”,
  • Сливка Леся – голова Громадської організації “Молодіжний простір Дрогобича”,
  • Чава Ігор – директор КП “Туристично-інформаційний центр м. Дрогобича”,
  • Юркевич Олена – івент-менеджерка в Громадської організації “Молодіжний простір Дрогобича”,
  • Хасан Абу Халид – голова кримськотатарської громади Дрогобича “Іхсан-щирість”.

Також на презентації організатори анонсували Дослідницьку майстерню культурного різноманіття, яка відбудеться 15 червня. Реєстрація триває до 13 червня. Запрошують активних мешканців і мешканок Дрогобича долучитись до культурного картування громади, навчитись досліджувати культурне різноманіття, дізнатися багато нового та цікавого про власне місто і головне – стати співавтор(к)ами першого в історії Дрогобича –  Інтеркультурного путівника!

Посилання на проект Український Букет Народів

Інноваційний проект “Український Букет Народів – створення Інтеркультурних путівників з залученням громадян України різного соціального та етнічного походження” реалізується у 4 пілотних громадах Запорізької, Луганської, Полтавської та Львівської областей. Проект організовує Молодіжна організація “СТАН” за підтримки Українського культурного фонду.

Співорганізатори проекту: Громадська організація “Молодіжна агенція з адвокації ромської культури “АРКА”, Громадська організація “Арекет”, Громадська організація “Культурний ді@лог”, Благодійна організація “Благодійний Фонд “MLT Museum PLUS”, Комунальний заклад “Лисичанський міський Палац культури”, Громадська організація “Кримська проектно-освітня платформа Q-hub”.