
Програма “Амбасадори розмаїття”, яку реалізувала Молодіжна організація “СТАН”, допомогла представникам/цям територіальних громад Івано-Франківської області реалізувати 5 проєктів, для розкриття цінностей плюралізму і різноманіття, створення міжкультурного діалогу в області, розширення молодіжної участі та розвитку лідерських навичок й підприємництва серед молоді.
За результатами розгляду заявок підтримку отримали ініціативи з Коломийської, Калуської, Долинської, об’єднаних територіальних громад та міста Івано-Франківська.
Попередньо команда СТАНу побувала у всіх цих громадах, де навчалаяк застосовувати потенціал різноманіття громади у своїй діяльності, де брати ідеї та як перетворювати їх на реальні проєкти. Також розповідали про інструменти проєктного менеджменту.
“Молоде віче Калуша” – проєкт, який допоміг запустити у місті процес створення молодіжної ради, обговорити стратегію молодіжної політики Калуської міської територіальної громади 2022-2030, спільно розробити програму підтримки молоді на території громади. Посприяв цьому організований нетворкінг з представниками та керівниками молодіжних ГО Калуша та місцевою владою.
Також було реалізовано дві освітні лекції на теми прав людини та екології, а також кіноперегляд фільму для кращого розуміння як працює харчова індустрія.
Ініціатива “Feminism&Frankivsk” була організована для того, щоб вплинути на рівень обізнаності громади щодо прав жінок в Івано-Франківську через проведення культурно-просвітницьких заходів. Знаковою подією став «Творчий фестиваль», в межах якого було влаштовано виставку картин, літературник, нетворкінг та представлено унікальні проекти. Крім цього, молодь мала можливість висловити свою позицію, щодо питань гендерної рівності, дискримінації та фемінізму.
Зокрема, на фестивалі свої проекти представили художниця – Лея Українка та поетеса і громадська активістка – Соломія Мардарович. “Не тільки дружина” – проект спрямований на те, щоб зробити жінку видимою. Лея Українка поділилася з мистецького ракурсу своїм баченням ролі жінки у суспільстві. Соломія Мадарович представила публіці унікальний проект “Мавзолей сучасного мистецтва”.
Мета проєкту “Спроможні” полягала у підвищенні впливу та впевненості в собі молодих людей Коломийської ОТГ. Для цього було організовано тренінги з розвитку лідерських якостей та розмови з юристом про їхні права і можливості, які б допомогли ефективно проводити перемовин з органами місцевого самоврядування. В той же час тренінг-практикум для молоді на скелелазній стінці. завдяки підтримці професійних інструкторів, допоміг побороти свої внутрішні бар’єри. Це навчило брати на себе відповідальність, та вчитися підтримувати інших.
Ініціатива “Спроможні” — стала першим кроком для формування в Коломиї молодіжного центру. Декілька місяців тому команда запустила цей процес: отримали підтримку від міської ради й подала проєкт на відкриття та фінансування центру.
В межах проєкту “Цвіт розмаїття” було проведено два онлайн заходи-зустрічі з активними жителями Долинщини. На першій зустрічі молодь мала можливість познайомитись з представниками уже організованих ініціативних груп та дізнатися про їх роботу детальніше, щоб згодом доєднатися чи скористатися досвідом на користь своїх активностей. На другій – у форматі двостороннього діалогу з гостями-представниками різносторонніх напрямів суспільного розвитку учасники/ці проєкту дізнавалась про варіанти можливої співпраці в процесі реалізації, створення чи просування власних ідей.
За словами організаторів проєкт, хорошим показником зацікавленості стала значна кількість запитань учасників подій до їх гостей та спікерів. В результаті проєкту було згуртовано активну та креативну молодь Долинської ОТГ для впровадження власних ініціатив, доказом чого стали надходження ідей та пропозицій для кооперативної реалізації до Молодіжної Ради.
Освітній проект «Міні-курс з крою та шиття для дітей. Стильна сумка зі старих джинсів» допоміг задовільнити потребу батьків та дітей з багатодітних сімей та напівсиріт, що проживають в Івано-Франківську та наближених населених пунктах відвідувати заняття “Швейної школи” в Творчій майстерні та Швейному коворкінгу “Клаптик”. За допомогою креативного підходу організатори популяризували та підвищували рівень свідомого споживання текстильної сировини серед дітей. На прикладі переробки зі старих джинсів допомогли пошити цікаві сумки. А для передачі досвіду та налагодження діалогу залучили майстрів та майстринь старшого покоління. Це допомогло змотивували дітей та майстрів/-нь до самоорганізації та до підвищення самооцінки, дали поштовх повірити в свої можливості, розвинути креативне мислення та поділитись досвідом.
Майстри та майстрині, як старше покоління, задовільнили і покращили свій психоемоційний стан, отримали радість від спілкування та користь спільних інтересів. В результаті створення міні-курсу, отримали майданчик для міжкультурного діалогу між молодшим та старшим поколінням.