fbpx

У Івано-Франківську на хакатоні переміг проект, який має покращити мобільність міста для людей на візках

У Івано-Франківську, вдруге відбудеться хакатон «Від Ідеї до Проекту». На нього запрошували усіх, хто хотів навчитися перетворювати свої ідеї у проекти, а проекти у реальність. Для цього були запрошені фахівці, що мають досвід у різноманітних напрямках.

Своїми знаннями з учасниками хакатону ділилися спікери: Альона Каравай (Інша освіта, MitOst e.V), Issa Sadi Diallo – президент НДО «Африканська рада в Україні; Назар Максимів – координатор програми “Міські Ґранти” платформи Тепле Місто та Віктор Загреба – представник ГО Vision Zero, менеджер реформ дорожнього сектору.

Після надихаючих промов спікерів, ментори допомагали учасникам визначитися з метою проекту та підказували, як краще його реалізувати.

У команді менторів були Андрій Філіпський (головний редактор газети «Репортер»), Женя Акімов (спеціаліст з SMM), Маркіян Іванчок (підприємець), Юрій Вацик (адвокат, УГСПЛ), Сергій Ніконоров (координатор «Робокулубу»), Андрій Фармуга (засновник агенції інтернет-реклами), Христина Вінтонів (організаторка TEDx Ivano-Frankivsk), Ілона Мурзова (директорка БФ «Платформа соціальних інновацій «Трансформація»), Мохамед Абашер (представник ГО «Африканська рада в Україні») та Олександр Бовщ (журналіст).

Назва цьогорічного хакатону “Від Ідеї до Проекту. Версія 2.0 День демократії” . Тож учасникам пропонували розробити проекти, які популяризуватимуть ідеї толерантності та міжкультурного різноманіття, протидію дискримінації і ксенофобії.

В результаті обговорень команди сконцентрувались на 6 проектах, які на їх думку є актуальними. Після презентацій і обговорень учасникам хакатону та менторам було запропоновано проголосувати за найкращий. Найбільше схвальних відгуків отримав проект – підвищення і покращення міської інфраструктури для маломобільних  груп Івано-Франківська. Зокрема йшлося про людей, які змушені пересуватися на візках.

Як обіцяли організатори хакатону – ГО «Молодіжна організація «СТАН», команда-переможець отримала для старту проекту фінансування у розмірі 2,5 тисяч гривень.

Але найголовніше за словами усіх учасників, вони збагатилися досвідом, як можна реалізовувати проекти та отримали заряд активізму для подальшої діяльності.

Нагадаємо, що хакатон відбувся в межах “Івано-Франківської Інтеркультурної лабораторії пам’яті посла Стівенса”.

Цей проект реалізовується ГО «Молодіжна організація «Стан» за фінансової підтримки Корпусу Миру (Peace Corps) т Меморіального фонду посла Дж. Крістофера Стівенса, у партнерстві з ГО “EL&OL ” NGO та Мідлбурським Інститутом Міжнародного навчання в Монтере зі Сполучених Штатів Америки.

Більше фотографій з хакатону дивіться ТУТ