
У Івано-Франківську протягом 4 днів тривав правозахисний кіноворкшоп в межах Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Організувала його Громадська організація “Молодіжна організація “СТАН”.
Молоді активіст(к)и з різних міст України, які взяли в ньому участь отримали базові знання про права людини. Зокрема, під час навчальних модулів йшлося про принципи рівності, недискримінації та протидію расизму. З цими темами їх знайомила тренерка з основ прав людини Тереза Бороденчик.
Своєю чергою суданський журналіст та режисер Ясир Фаїз, який приїхав в Україну за сприяння ГО “СТАН”, вчив як можна розпочати власний кінопроект та як через мову кіно просувати дотримання прав людини у суспільстві.
В такий спосіб в учасників та учасниць була можливість подивитися на проблематику з дотриманням прав людини з різних сторін, аналізуючи практику Європейських та Східних країн.
Завершальним компонентом правозахисного кіноворкшопу був перегляд стрічки режисера Ховарда Бюстнеса “Дівчата золотого світанку” про неонацистську партію «Золотий світанок». Після чого учасники та учасниці поділились враженнями від стрічки. Багато хто провів паралелі з сучасною Україною. Адже зараз з’явилось чимало організацій, які спекулюють на патріотичних та націоналістичних гаслах.
Нагадаємо, що Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.
Громадська організація “Молодіжна організація “СТАН” є координатором фестивалю у Івано-Франківську.