fbpx

У МЕЛІТОПОЛІ ДОСЛІДИЛИ КУЛЬТУРНЕ РОЗМАЇТТЯ ГРОМАДИ МІСТА

У Мелітополі в рамках проєкту «Український Букет Народів» відбулася Дослідницька майстерня культурного різноманіття.

Під час майстерні, яка включала в себе тренінгову та дослідницьку частини (безпосередньо картування громади), тренерка Олеся Архіпова з’ясувала з учасниками та учасницями поняття «ідентичність», «конфлікт» і «добросусідство».  

Після тренінгової частини учасники(-ці) картування об’єдналися у невеликі групи і створили таблицю, в якій позначили: групи, з якими є конфлікт у місті, історії конфлікту, історії взаємодії і добросусідства. Після цього на орієнтовну карту міста нанесли історії конфлікту та історії добросусідства. 

«Цей день був надзвичайно пізнавальний! На воркшопі ми навчились картувати громаду, почули цікаві історій містян, дізналися більше про поняття «різноманіття». Особисто мене вразила історія про інтеркультурний табір «Мозаїка», який працює влітку на базі Мелітопольської міської єврейської общини. Я чула про нього раніше, бо він працює вже кілька років, але тільки сьогодні я дізналася про те, що кожен день в таборі присвячений окремій національності, її традиціям, кухні, одягу.

На мій погляд, дуже правильно вчити маленьких мелітопольців толерантностності і поваги до різноманіття громади. Дуже символічно, що такий захід пройшов в інтеркультурному Мелітополі, де тема різноманіття громади підіймається і впроваджується у всіх сферах життя міста”, – поділилася регіональна координаторка проєкту Катерина Шнуренко. 

Про свої враження від майстерні розповіла Зарєма Ібрагімова  – представниця Мелітопольського регіонального комітету сприяння поверненню кримських татар на історичну батьківщину “АЗАТ” : “Коли малювали карту, то наша група підійшла конкретно до завдання – ми позначили контур міста, але завдання було в іншому. Раніше я могла привести знайомих в парк, бо там атракціони. Після майстерні я можу сказати, що там проходить більшість міських заходів, що є певна історія парку. Тобто змінився вектор – як правильно показати своє місто.

Я сподіваюся, що у нас ще буде можливість цю карту доповнити, тому що, на жаль, ми й половини не показали тих плюсів, які є у нас в місті. У нас вийшла така команда, яка один одного знає. Якби було кілька людей зовні – було б більш результативно”.

Анна Стаценко, голова Мелітопольської міської єврейської громади: “Картую я не вперше –  вже брала участь у подібних заходах. Думаю, що кожна неформальна зустріч однозначно потрібна як для організаторів, так і для учасників. Для тих, хто бере участь – це можливість познайомитися з новими лекторами. А для організаторів – дослідити місто, адже кожне має різний менталітет”. 

Після майстерні учасники(ці)отримали сертифікати про здобуття навичок дослідження культурного різноманіття.

Регіональна координаторка Катерина Шнуренко висловлює подяку проекту «Український Букет Народів» і тренерці Олесі Архіповій за класний воркшоп і чудову підготовку:”Я щиро вважаю, що завдяки цьому проекту ми зможемо розширити свій потенціал і створити нові історії добросусідства нашої громади”.

За результатами проекту буде видано Інтеркультурний путівник, який підсилить багатокультурний імідж міста, туристичну привабливість та стане інструментом представлення Мелітополя на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Співорганізатори проєкту: Громадська організація “Молодіжна агенція з адвокації ромської культури “АРКА”, Громадська організація “Арекет”, Громадська організація “Культурний ді@лог”, Благодійна організація “Благодійний Фонд “MLT Museum PLUS”, Комунальний заклад “Лисичанський міський Палац культури”, Громадська організація “Кримська проектно-освітня платформа Q-hub”.