fbpx

Ухоробрені двох поколінь навчились будувати міжкультурний діалог засобами мультимедіа

У розпал жовтня активна молодь, переважно зі Сходу і Півдня України, вирушила до польського гірського селища Поронін, щоб разом з польською командою навчитися знімати відео, яке утверджує цінності різноманіття та міжкультурного діалогу. Проект “Action camera” став черговим кроком у розвитку випускників та випускниць Молодіжної лабораторії “Ухоробрене юнацтво” 2017- 2018 років. До того ж, став нагодою зустрітись, чи не вперше після лабораторії.

У Польщі на них чекали майстер-класи про основи зйомки від української режисерки-документалістки Анни Корж. Під час майстер-класів учасники та учасниці дізнавались про композицію кадру, вимоги до освітлення, звуку, як працювати з людьми на знімальному майданчику, тощо. Відтак, підлітки мали практичне завдання: зняти та змонтувати інтерв’ю з мешканцями і мешканками міста Закопаного (що розташоване поблизу Пороніна) про стереотипи, що існують в Польщі про Україну. Найбільшою складністю для молоді було подолати мовний бар’єр, розповідає Анна Корж, котра також допомагала учасни(кам/цям) аналізувати їхні роботи. Крім того, нелегко було встановити довіру з людьми на вулиці, які часто відмовлялись давати відповіді на питання, а інколи навіть поводились грубо. Наступними днями українська та польська молодь відвідала Краків, зокрема краківську телестудію.

– Для мене неймовірним відкриттям була поїздка на телестудію Кракова, де і наша команда змогла записати невелике ток-шоу – розповідає учасниця проекту, випускниця “Ухоробреного юнацтва” 2017 Анастасія Христова. – Важливо, що на проект приїхали дійсно ідейні хлопці та дівчата, що зробило “Action camera” ще більш пізнавальним і мотивуючим.

Результатами проекту стали низка репортажів, lip dub відео, постер та буклет створений учасниками та учасницями. А ще продовження фільму “Ухоробрені”, яке ми презентуємо вде незабаром.

 

Одним з завдань в цій поїздці було створення lip dub відео. Прекрасна група польсько-українських дівчат зробила свою версію цієї вправи і показала місце, в якому ми жили протягом усього проекту.

Gepostet von Anna Korzh am Donnerstag, 25. Oktober 2018

Gepostet von Anna Korzh am Donnerstag, 25. Oktober 2018

Gepostet von Anna Korzh am Donnerstag, 25. Oktober 2018

Gepostet von Anna Korzh am Donnerstag, 25. Oktober 2018

Gepostet von Anna Korzh am Donnerstag, 25. Oktober 2018

Більше матеріалів у події за посиланням.

Проект організували Молодіжна організація “СТАН” спільно з Fundacja Kopalnia Inicjatyw. Кінолабораторія стане логічним продовженням проекту Лабораторія соціального підприємництва “Ухоробрене юнацтво”, який вже другий рік поспіль реалізує “СТАН”.

Із 2014 року “СТАН” влаштовує освітньо-інтеграційні подорожі в Польщу задля створення нової діалогової платформи для активістів та активісток різних етнічних, культурних та соціальних категорій. А також, залучення до діалогу внутрішньо переміщених осіб, правозахисників і правозахисниць із Донбасу і Криму, активістів та активісток старшого шкільного та студентського віку. Чимало з учасни(ків/ць) попередніх поїздок надалі стали активніше брати участь в молодіжних обмінах, пройшли стажування й розпочали співпрацю з Молодіжною організацією “СТАН”, знайшли себе у волонтерстві та громадському активізмі.

Нагадуємо, візити є частиною довготривалого проекту “Democracy Defenders”, який реалізує організація “СТАН”, за підтримки фонду National Endowment for Democracy.