fbpx

Україна та Судан прокладуть міжконтинентальний кіно-Міст

У листопаді Молодіжна організація “СТАН” та Filmmaking For Children Initiative розпочинають міжнародний мультимедійний проект “Міст”. В рамках проекту десятки молодих активіст(ів /ок) в Україні та Судані навчаться створювати правозахисне кіно. Для обох організацій це буде перший досвід африкансько-європейського партнерства.  

Про партнерство

Співпраця між організаціями, що діють на різних континентах, стала можливою завдяки міжнародній програмі “TANDEM”. Мета програми – через  культурну співпрацю посилювати громадянське суспільство в Європі та сусідніх регіонах. За правилами “ТАНДЕМу” представни(ці/ки) організацій, які в майбутньому стануть партнерами, знайомляться та укладають партнерства безпосередньо під час форумів та інших заходів в межах програми. Саме так, під час зустрічі в Тунісі,  познайомились активістка Молодіжної організації “СТАН” Фара Альз та засновник Filmmaking For Children Initiative Ясир Фаїз. Через деякий час народилась ідея спільного українсько-суданського мультимедійного проекту.

Про “Міст”

Мета проекту — розбудувати культурні мости між двома країнами, які інформаційно і культурно ізольовані одне від одного. З листопада по всій Україні та Судану пройдуть воркшопи з правозахисного кіно. Учасники та учасниці воркшопів отримають базові знання з Прав Людини, навчаться режисувати і знімати фільми. Кіно-роботи створені в процесі навчання показуватимуть соціально-культурний контекст України та Судану, популяризуватимуть ідеї толерантності, відкритості, культурного різноманіття.  

Про організації

Організація Filmmaking For Children Initiative базується в Хартумі — столиці Судану. За роки існування FMFCI, організації вдалось розбудувати міжрегіональну спільноту режисерів, озброївши їх знаннями і технічними навичками, а також удосконаливши їхні лідерські здібності. Сьогодні FMFCI допомагає молодим фільммейкерам не тільки на етапі зйомки, але й на етапі презентування кіно-робіт, надаючи простір для їх показу та взаємодії з громадськістю.

Очолює організацію журналіст і режисер Ясир Фаїз. Саме він буде координувати “Міст” з суданської сторони. Ясир працює з молодими кіноаматорами за унікальною методикою, що дозволяє швидкими темпами опанувати основи кінозйомки, відтак, передати набутий досвід іншим.

Молодіжна організація  “СТАН”  — це івано-франківська неурядова організація, основна мета якої —  розвиток креативного громадянського суспільства. За час свого існування (від 1999 як літературне угрупування, та від 2008 як громадська організація)  “СТАН” створив широку мережу активіст(ів /ок), серед яких правозахисни(ці/ки), внутрішньо-переміщені особи, представни(ці/ки) національних, етнічних, релігійних, сексуальних меншин, мит(ці /чині) та молодь. Організація реалізує освітні програми та проекти спрямовані на інформування про Права Людини, розвиток міжкультурного діалогу, розвиток низової демократії, надання голосу представни(цям/кам) вразливих груп.

З української сторони “Міст” координує випускниця “Івано-франківської інтеркультурної лабораторії” та активістка “СТАНу” Фара Альз. Фара навчається в Івано-Франківському медичному університеті й постійно долучається до ініціатив, що утверджеджують принципи недискримінації, протидії расизму і ксенофобії.

Наразі триває пошук партнерів міжнародного проекту в інших містах України. Тим часом у Франківську готуються зустрічати суданського режисера.