fbpx

В Лисичанську створять інтеркультурні путівники міста

17 травня  у Лисичанському міському краєзнавчому музеї відбулася презентація проекту «Український Букет Народів – створення Інтеркультурних путівників з залученням громадян України різного соціального та етнічного походження». 

Під час презентації мешканцям міста розповіли як проект «Український Букет Народів» допоможе відкрити нові культури міста та взяти участь в унікальному для України досліджені різноманіття; як громадськість зможе розширити та підсилити коаліції організацій, що займаються розвитком громади та опікуються інтеркультурністю. За результатами проекту буде видано інтеркультурний путівник, який підсилить інтеркультурний імідж міста, туристичну привабливість та стане інструментом представлення Лисичанська на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

 «Все пройшло чудово! На презентацію завітало понад 80 людей – це свідчить, що проектом зацікавилися жителі Лисичанська. До нас долучилися активісти, представники етнічних груп, громадських організацій, були представники влади, а також, багато молоді. Спікери заходу розказали багато цікавого про права людей, про захист прав та як це робити і до кого звертатися. В цілому, атмосфера була приємною і невимушеною. Я дуже вдячна нашій регіональній координаторці Анні Рясній, адже саме завдяки її включеності і активності ми маємо таку широку залученість лисичан до проекту», –  ділиться своїми враження Валерія Вашкевия, соціологиня та громадська активістка, координаторка проекту.

З гостями та спікерами презентації відбулася цікава дискусія щодо міжкультурного діалогу та забезпечення дотримання культурних прав громадян та спільнот.

Одразу після презентації учасників запросили на першу в Лисичанську Інтеркультурну зустріч Змінотворців. Це подія,  на якій люди різного культурного середовища зможуть спілкуватися, обмінятися ідеями та досвідом, познайомитися з новими людьми для можливого майбутніх проектів чи співпраці.

«Сьогодні в Лисичанську сталась актуальна та дуже цікава подія, якої наше місто потребувало 27 років. Презентація проекту «Український букет народів» стала рушійною силою для підняття важливих питань для нашої громади, а саме розвиток міжкультурного діалогу, підтримка культурного різноманіття та культурні права національних спільнот. Завдяки проекту наша громада стане повноцінно згуртованою, культурно обізнаною. Мешканці міста сьогодні приємно вражені кількістю етнічних груп в нашому місті. Далі буде…», – наголосила про важливість проекту Анна Рясна, регіональна координаторка проекту, директорка Лисичанського міського палацу культури, менеджерка культури.

Спікерами заходу стали:

  • Лада Грановська, начальниця управління національностей Луганської області;
  • Ірина Нікульникова, голова  ГО «Жіноча правозахисна група», адвокатка, громадська діячка;
  • Олексій Поджарий, начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Луганській області;
  • Тетяна Люта, начальниця відділу Лисичанського Бюро безоплатної допомоги.

Проект реалізовує Молодіжна організація “СТАН” за підтримки Українського культурного фонду в Лисичанську  та ще в 3 громадах України (Мелітополь, Кременчук та Дрогобич). Локальний партнер проекту Лисичанський міський палац культури.

*Інноваційний проект «Український Букет Народів – створення Інтеркультурних путівників з залученням громадян України різного соціального та етнічного походження» реалізується у 4 пілотних громадах Запорізької, Луганської, Полтавської та Львівської областей. Проект організовує Молодіжна організація «СТАН» за підтримки Українського культурного фонду. Співорганізатори проекту: Громадська організація «Молодіжна агенція з адвокації ромської культури «АРКА», Громадська організація «Арекет», Громадська організація «Культурний ді@лог», Благодійна організація «Благодійний Фонд «MLT Museum PLUS», Комунальний заклад «Лисичанський міський Палац культури», Громадська організація «Кримська проектно-освітня платформа Q-hub».