fbpx

В Мелітополі створять інтеркультурні путівники міста

21 травня у Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулася презентація проекту «Український Букет Народів – створення Інтеркультурних путівників з залученням громадян України різного соціального та етнічного походження».

На презентації були присутні ЗМІ, представники влади, МДПУ ім. Б.Хмельницького, ЗНУ, краєзнавці, представники шкільної та позашкільної освіти, спілки ветеранів АТО, митці, представники національно-культурних товариств міста, представники благодійних організацій, громадських спілок та туризму міста, представники різних релігійних конфесій і активні громадяни.

З привітальними словами до учасників звернулися заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Сергій Прийма, радник міського голови з питань інтеркультурної інтеграції Мелітополя Людмила Афанасьєва та спікери заходу:

  • Михайло Семікін – начальник відділу культури,
  • Лєйла Ібрагімова – директорка Мелітопольського міського краєзнавчого музею,
  • Ганна Стаценко – голова Мелітопольської єврейської общини,
  • Тетяна Однорог – голова громадської спілки «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший».

Під час презентації гостям заходу розповіли про організаторів та партнерів проекту «Український Букет народів», про те, як він зможе об’єднати громадян різного соціального та етнічного походження і підкреслити культурне розмаїття у місті, про заходи, які відбуватимуться в рамках проекту, про путівник, який підсилить інтеркультурний імідж міста, туристичну привабливість та стане інструментом представлення Мелітополя на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

«В Мелітополі презентація проекту відбулась 21 травня – це Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. Для мене це дуже символічно, адже Мелітополь – це інтеркультурна столиця України. В місті зареєстровано понад сто етнічних та культурних спільнот – ділиться своїми враження Валерія Вашкевия, соціологиня та громадська активістка, координаторка проекту. Я знаю, що Мелітопольці пишаються своєю інтеркультурністю, і роблять усе, щоб збільшувати свій потенціал і використовувати його на користь міста. Я побачила і відчула, що наш проект зацікавив громаду. Я певна, наша співпраця протягом проекту дасть прекрасні плоди. І ми збільшимо інтеркультурну потужність міста. Також, хочу відзначити та подякувати БО «Благодійний фонд «МЛТ Музеум Плюс» – наших партнерів, завдяки яким відбулась чудово організована презентація «Українського Букету Народів».

Під час презентації учасників запросили на першу в Мелітополі тематичну Інтеркультурну зустріч Змінотворців, яка відбудеться 23 травня о 17 годині у дворику Мелітопольського краєзнавчого музею (вул. М.Грушевського,18). Це подія, на якій люди різного культурного середовища зможуть спілкуватися, обмінятися ідеями та досвідом, познайомитися з новими людьми для можливих майбутніх проектів чи співпраці. Тема зустрічі «Етнічне різноманіття Мелітопольщини».

Посилання на першу Інтеркультурну зустріч Зміностворців у Мелітополі.

«Проект «Український Букет Народів» для нашої молодої організації є дуже амбітним. Спостерігаючи за зацікавленістю запрошених на презентацію, я впевнилася в тому, що реалізовуючи проект ми ще більше об’єднаємось для спільних дій та справ, що створимо змістовний кейс з особистих історій успішного добросусідства мелітопольців. Презентація пройшла в дружній і щирій атмосфері, та надихнула багатьох учасників на участь у наступних зустрічах в рамках проекту. Після офіційної частини ми разом гостями продовжили неформальне спілкування і вже було розпочато обговорення наших подальших дій», – говорить Катерина Шнуренко, регіональна координаторка проекту, голова Благодійної організації «Благодійний Фонд «MLT Museum PLUS», наукова співробітниця Мелітопольського міського краєзнавчого музею.

Проект реалізовує Молодіжна організація «СТАН» за підтримки Українського культурного фонду в Мелітополі  та ще в 3 громадах України (Лисичанськ, Кременчук та Дрогобич). Локальний партнер проекту Благодійна організація «Благодійний Фонд «MLT Museum PLUS».

Посилання на проект Український Букет Народів

*Інноваційний проект «Український Букет Народів – створення Інтеркультурних путівників з залученням громадян України різного соціального та етнічного походження» реалізується у 4 пілотних громадах Запорізької, Луганської, Полтавської та Львівської областей. Проект організовує Молодіжна організація «СТАН» за підтримки Українського культурного фонду. Співорганізатори проекту: Громадська організація «Молодіжна агенція з адвокації ромської культури «АРКА», Громадська організація «Арекет», Громадська організація «Культурний ді@лог», Благодійна організація «Благодійний Фонд «MLT Museum PLUS», Комунальний заклад «Лисичанський міський Палац культури», Громадська організація «Кримська проектно-освітня платформа Q-hub».