fbpx

Велопробіг, правозахисне кіно та роздуми про людську гідність – так відзначали День Миру активісти/ки СТАНу

Ідея цьогорічного Тижня солідарних дій до Дня Миру народилась у членкині Молодіжної організації “СТАН” Марії Келій  під час навчання в Школі з прав людини в Чернігівському Освітньому Домі прав людини.

“Мені випала можливість занурення в тему прав людини через навчання та спілкуватись з професійними правозахисниками(цями), громадськими активістами(ками), які кожен день захищають, відстоюють права і свободи громадян, формують свідоме громадянське суспільство, країну в якій хочеться лишатись та будувати своє майбутнє”, –  каже Марія.

Важливість говорити про мир і сенси, які закладено в це слово підтримують разом з нею і інші члени і членкині  організації, які з нагоди всесвітнього Дня Миру поділились своїми роздумами.

Дмитро Кузнєцов, член правління, грантрайтер, координатор проєктів

“Для мене Правозахисник —  у вузькому розумінні —  особа, яка захищає права людини у випадку порушення їх державою. У широкому — людина, яка прямими чи непрямими своїми діями відстоює права та свободи зафіксовані у Декларації Прав Людини.

Мир — це повага та прийняття людської гідності та іншості. Коли люди не порушують чужі кордони й не дають порушувати свої. (На рівні людей, соціальних груп, країн)”.

Валерія Вашкевич, грантрайтерка

Людська гідність — це про гуманізм, визнання цінності людини, її права на свободу, щастя, розвиток та прояв особистості. Це основа природного права. Саме ця цінність вносить гармонію в суспільні стосунки, тому що це про шанобливе ставлення до себе і до інших. 

Повага до людської гідності є обов’язковою, адже вона є невід’ємною від особистості, вродженою. Саме на ній грунтуються інші загальнолюдські цінності —  свобода, недискримінація, толерантність, справедливість, рівність”.

Ярослав Мінкінзасновник та голова правління Молодіжної організації “СТАН”

Людська гідність —  це душа людини. Якщо ми хочемо побудувати розвинуте суспільство, тепле місто, міцну громаду, нам необхідно захищати гідність кожного і кожної. 

Вона дається нам від народження і ніхто не має права відбирати її у людини аж до кінця життя. На цьому принципі й базуються права та свободи людини.

Якщо ми будемо пам’ятати про людську гідність —  суспільство зможе побороти дискримінацію, виключені групи будуть врешті-решт включені в суспільне життя, а мирне співіснування стане основною цінністю”.

Андрій Воликмедіа-менеджер

“Якщо є дискримінація  це означає, що хтось страждає. А всі хто її підтримує в той чи інший спосіб примножують це страждання. Іноді люди навіть не задумуються, що на їх погляд безневинні жарти можуть завдавати болю. 

Хочу щоб у світі було  більше щасливих людей. І якщо я в силі щось зробити для цього, то це надихає мене, щоб працювати у цьому напрямку далі”.

Марія Келій, координаторка цьогорічної ініціативи Тиждень Солідарних Дій 2020, членкиня ГО “МО “СТАН”

“Я на власному досвіді знаю, що таке належати до  дискримінованої групи, і для мене важливо відстоювати своє право на повагу, як ЛЮДИНИ, незважаючи на місце народження чи проживання / мову, якою я говорю з власною родиною / мої статки чи мою сексуальну орієнтацію”, – розповідає Марія. 

Важливо пітримувати та підсилювати активістів і правозахисників, формувати навколо них сприятливе середовище, суспільство, яке в важкі хвилини, зможе відстояти разом своє право на повагу людської гідності кожної людини”.

У всесвітній День Миру команда Молодіжної організації “СТАН” влаштувала велопробіг вулицями Івано-Франківська з прапорами України, Білорусі та Євросоюзу, а також прапором із написом “Human Rights” (Права людини) та відповідним логотипом. Останній створили спеціально для Тижня солідарних дій до Дня Миру.

Таким чином організація хотіла привернути увагу до нападів та утисків  активістів та правозахисників як у нашій, так і в сусідній країні, де вже кілька тижнів тривають протести. Прапор Євросоюзу символізував цінності об’єднаної Європи, де суттєво вищий рівень верховенства права. 

Також цього дня відбувся показ документального фільму відомого режисера Романа Бондарчука “Українські шерифи” на території Простору Інноваційних Креацій “Палац”. Організував його кіноклуб Docudays UA “Democracy Defenders”, що діє при Молодіжній організації “СТАН”. 

Кінострічка “Українські шерифи” — історія про двох чоловіків, яким громада села довірила слідкувати за правопорядком. Після перегляду глядачі дискутували про зміст стрічки, зокрема, і з позиції гасла Тижня солідарних дій до Дня Миру “Людська гідність  найвища цінність”. Адже у фільмі неодноразово піднімалась тема людської гідності .

Ініціатива Тиждень солідарних дій до Дня Миру 2020 підтримана у межах проєкту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та підсилена за рахунок співпраці СТАНу з INDIVIDUELL MÄNNISKOHJÄLP SWEDISH DEVELOPMENT PARTNER.