fbpx

Випускники/ці “Майстерні молодіжної демократії” під час стажування вчилися розробляти та впроваджувати власні проекти

Неабияким досвідом для випускників та випускниць “Майстерні молодіжної демократії” стало стажування в Громадській організації “СТАН”. Це була нагода більше детально та досконало “прокачати” свої навички, отримані під час воркшопів та здобути нові знання безпосередньо від фахівців своєї справи.

З цією метою були організовані зустрічі як у Львові, так і Івано-Франківську з представниками громадського сектору, людьми, що впроваджують освітні методики, розвивають місцевий бізнес, пропагують інтеркультурність та займаються реалізацією молодіжної політики з боку місцевої влади.

Першим стажерів та стажерок зустрів Львів. Тут вони ознайомились з можливостями сучасної освіти: зустрілися з викладачами та студентами Інститут лідерства Українського католицького університету та побували в бібліотеці цього навчального закладу. Після цього на молодь чекала захоплююча екскурсія містом, під час якої вони відвідали видатні місця та архітектурні  споруди, якими славиться Львів.

Знайомство з Івано-Франківськом розпочалося, зокрема із зустрічі з командою ГО “СТАН”, Double N та виконавчим директором “Промприлад. Реновація” Юрієм Филюком. Молодь отримала поради щодо створення проектів та дізналась про виклики з якими зіштовхується громадський сектор. Тематичні ігри допомогли краще пізнати своїх колег по стажуванню та наставників.

Практично весь наступний день стажери та стажерки провели в оточенні команди Double N. За цей час вони отримали досвід реалізації командної роботи, побачили наочно, як облаштовується офіс громадські організації, адже це було у переддень його відкриття. Також дізналися деталі складання навчальних програм, навчилися складати та запускати проекти на “Спільнокошті” та перейняли досвід та вміння поширення інформації про нього.

Під час зустрічі з одним із засновників громадської організації Д.О.М.48.24 Сергієм Никановровим отримали змістовні відповіді на питання щодо реалізації проектів та  дізналися про стратегію “Блакитного океану”.

Після цього стажери і стажерки взяли участь у відкритті офісу Double N. Це також було нагодою подискутували про проблеми сучасності, обмінятися досвідом діяльності та познайомитися з великою кількістю нових людей з унікальним досвідом. Далі разом переглядали, а потім обговорювали найкращі виступи ТЕD-конференції.

Наступний день був присвячений побудові логіко-структурної матриці, а також після знайомства з проектом EAWAR, дослідженню та систематизації знань про проблеми расизму та дискримінації. Ці знання допомогли почати розробку власних проектів. Знайомство та розмови з іноземними студентами, що навчаються  Івано-Франківську, пролили світло на проблеми іноземців в українському суспільстві.

Екскурсія на “Промприлад. Реновація” продемонструвала молодим людям, що Івано-Франківськ є сучасною платформою для розвитку соціальних ініціатив. Тут вони познайомились з унікальним підходом до соціального підприємництва і за відгуками були вражені унікальним проектом для найменших “Дрібнота”.

Перебування у місцевій Католицькій школі допомогло отримати корисний досвід поєднання релігії та освіти і переконатись у важливості виховання людини, а не орієнтуватися на результати іспитів.

Про особливості проекту “Молодь і влада”, який реалізує міська влада, стажерам і стажеркам розповів координатор Роман Труба. За його словами, мета проекту надати молоді можливість ознайомитися з діяльністю міської ради “зсередини”, сформувати власну думку та отримати практичні знання та досвід.

Фіналом стажування став спільний проект солідарних дій в межах Європейського тижня проти расизму. За ініціативи громадської організації “СТАН”, цього року до нього долучиться 5 міст України. Активісти та активістки організації пропагуватимуть рівність між усіма людьми незалежно від кольору шкіри та святкуватимуть культурне розмаїття. Також заплановані тренінги, дискусії та перегляд документальних стрічок.

Стажування випускників “Майстерні молодіжної демократії” відбулося в рамках програми ЮНІСЕФ “Посилення життєстійкості та підвищення громадської активності підлітків і молоді у східній Україні”, яка впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).