fbpx

Як заробити на мистецтві: У Полтаві завершилась Школа культурного менеджменту

У Полтаві провели Школу культурного менеджменту для 50 митців із усієї України.Із 17 по 20 листопада у Полтаві проходила Школа культурного менеджменту та креативних індустрій для митців візуального сектору. 

У ній взяли участь 50 художників, фотографів, дизайнерів, а також працівників культури з близько десяти областей. Метою школи, за словами організаторів, було допомогти українським митцям та працівникам культури опанувати навички, які допоможуть їм бути конкурентними на національному й світовому мистецькому ринку.

До таких навичок, розповідає один з розробників програми школи Дмитро Кузнецов, належать проектний менеджмент, фандрайзинг (уміння знаходити кошти на проекти), будування партнерств.

“Для митця важливо творити, але не менш важливо бути готовим ділитись своєю творчістю — вміти співвіднести власні ідеї та проблеми, що турбують публіку, вміти вписати свій мистецький продукт в актуальний культурний простір, — говорить Кузнецов. —  Багато митців цього не вміють, на що є суб’єктивні та об’єктивні причини. Серед об’єктивних брак доступу до можливостей у митців з маленьких міст. Саме цю проблему вирішує Школа культурного менеджменту. Ми вчимо як бути впливовими митців як із великих міст, так і з малих ОТГ”.

“Подалася на Школу, щоб навчитись вибудовувати креативний бізнес в Україні. Дізналась, у якій сфері можна себе позиціонувати. Мені було цікаво все! В цілому, методика викладання не суха, а досить динамічна, побудована на живій взаємодії”, — розповідає Анастасія Почта, представниця креативного бізнесу, учасниця ШКуМ у Полтаві.

Подібні Школи також відбулись у Харкові, Вінниці, Кам’янець-Подільському та Слов’янську. Всього протягом листопада подібне навчання пройшли 500 митців з 24 областей України. 100 з них отримають можливість поїхати в Івано-Франківськ на другий етап Школи та, консультуючись із провідними експерт(к)ами у сфері арт-менеджменту, розробити власні проекти. 

Школу культурного менеджменту та креативних індустрій реалізують громадська організація “Європейський клуб” у партнерстві з Молодіжною організацією “СТАН”, ГО “Культурний діалог” та Асоціація “Культура і креативність” за підтримки Українського культурного фонду”.