fbpx

Як заробити на мистецтві: У Вінниці провели Школу культурного менеджменту

У Вінниці провели Школу культурного менеджменту для 50 митців із усієї України. Із 17 по 20 листопада у Вінниці проходила Школа культурного менеджменту та креативних індустрій для митців візуального сектору.

У ній взяли участь 50 художників, фотографів, дизайнерів, а також працівників культури з близько десяти областей. Метою школи, за словами організаторів, було допомогти українським митцям та працівникам культури опанувати навички, які допоможуть їм бути конкурентними на національному й світовому мистецькому ринку.

До таких навичок, розповідає один з розробників програми школи Ярослав Мінкін, належать проектний менеджмент, фандрайзинг (уміння знаходити кошти на проекти), будування партнерств, знання світових трендів, які існують в культурному менеджменті.

“Мистецтво піднімає питання, які часто не можуть підняти політики чи громадські діячі. Якщо говорити про глобальні тренди в мистецтві, то сьогодні це екологічні, гендерні питання, питання соціальної нерівності, — говорить Мінкін. — У мистецтві ми однозначно взяли курс на євроінтеграцію. Ми починаємо говорити однією мовою з європейцями, а не з росіянами чи центральною Азією. Чомусь, спілкуючись із діячами культури я часто чую : “Культура в нас в занепаді”. Я вважаю, що в Україні зараз золоте століття культури і мистецтва”.

Експерт із культурного менеджменту також наголошує, що за таких умов, одним із найцінніших вмінь для митця стає вміння залучати партнерів. Саме тому, одним із завдань Школи культурного менеджменту  є створити простір для знайомства митців із різних міст, — каже він.

“Я почала цікавитися проектним менеджментом недавно. До того якось робила все наосліп. Школа стала дуже хорошою можливістю усі ці знання здобути. Я розуміла, що на тут буде багато людей, у яких є великий досвід і можна цей досвід перейняти. Зрештою, так і сталося”, — розповідає учасниця Школи, митчиня Валерія Гамарник.

Подібні Школи також відбулись у Харкові, Полтаві, Кам’янець-Подільському та Слов’янську. Всього протягом листопада подібне навчання пройшли 500 митців з 24 областей України. 100 з них отримають можливість поїхати в Івано-Франківськ на другий етап Школи та, консультуючись із провідними експерт(к)ами у сфері арт-менеджменту, розробити власні проекти. 

Школу культурного менеджменту та креативних індустрій реалізують громадська організація “Європейський клуб” у партнерстві з Молодіжною організацією “СТАН”, ГО “Культурний діалог” та Асоціація “Культура і креативність” за підтримки Українського культурного фонду”.