fbpx

Ярослав Мінкін провів 10 робочих зустрічей з громадським сектором Німеччини

Із 16 по 20 червня голова Правління «Молодіжної організації «СТАН» Ярослав Мінкін відвідав Берлін, Дрезден та Нойруппін  у рамках програми Meet up: Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen (Meet up: Німецько-Українські молодіжні зустрічі). Мета візитів: налагодження партнерських зв’язків з інституціями громадянського суспільства Німеччини та розроблення спільних ініціатив.

Протягом робочої подорожі Ярослав Мінкін ініціював та провів 10 робочих зустрічей з діяч(к)ами культурної і правозахисної сфери. Серед них, представни(ці)ки німецької організації DRA (Deutsch-Russischer Austausch/Німецько-Російські обміни ). Із 1992 року DRA сприяє розвитку солідарного громадянського суспільства, вільному доступу до освіти, свободі ЗМІ на пострадянському просторі. Сьогодні організація діє на території Німеччини, України, Росії і Білорусі.

Відвідавши організацію ChildFund, івано-франківський активіст зустрівся з членом і членкинею міжнародного фонду допомоги дітям Богданом Андрощуком та Іриною Граф. Із представни(ка/ця)ми організації, яка упродовж останніх кількох років надає підтримку дітям та молоді Донбасу, Ярослав Мінкін обговорив можливості залучення школярів та студентів до соціального підприємництва.

На запрошення німецького культурного експерта Патріка Фьоля та Kulturpolitische Gesellschaft (Асоціації культурної політики) Ярослав Мінкін виступив на форумі «Культура і конфлікти — культурницька діяльність у запобіганні міжнародним конфліктам»  в рамках 9-о Федерального конгресу з культурної політики World.Culture.Policy – Cultural Policy and globalisation (Світ. Культура. Політика. Культурна політика і глобалізація) у Берліні. Також під час конгресу лідер «Молодіжної організації «СТАН» зустрівся із програмним менеджером  European Cultural Foundation (Європейської культурної фундації) Філіпоп Дітехмаєром. За словами, Ярослава Мінкіна, Дітехмаєр є «хрещеним батьком» організації «СТАН», адже саме після його візиту до Луганську в 2010 році, організація почала займатись культурним менеджментом, а згодом культурною політикою.

Разом з Нікою Дубровскі, німецькою художницею російського походження, український громадський діяч розробив ідею проекту, що має об’єднати українських, російських та німецьких активіст(ів/ок) у полі неформальної освіти. Освітня ініціатива здійснюватиметься із застосуванням новітніх мистецьких та правозахисних інструментів. До проекту планують залучити московську художницю, кураторку мистецьких проектів Олександру Орлову.

Також у Берліні Ярослав Мінкін зустрівся з проектною менеджеркою програми TANDEM міжнародної організації MitOst Ольгою Коцькою та представни(ка/ця)ми німецького фонду Erinnerung, Verantwortung und Zukunft (Пам’ять, відповідальність та майбутнє).

Візит українського активіста до Дрездена відзначився низкою зустрічей з місцевими культурними іноватор(к)ами. Зокрема, зустріччю із Маркусом Ертелем і Тобіусом Кеплером, представниками організації Kultur Aktiv  та мистецькою діячкою  Еленою Пагель. Громадський діяч відвідав концерт  в рамках співпраці Respublica FEST та Kultur Aktiv. Спільний проект німецької та української організацій об’єднав мит(ців/чинь) та куратор(ів/ок) музичної сфери двох країн, та був підтриманий програмою Meet up: Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen Німецько-Українські зустріч

Заключною подією подожі стала зустріч у Нойрупіні з Кароліною Ваак, координаторкою проектів з інтеррації біженців, та обговорення можливостей співпраці.

«Завдяки подорожі я суттєво покращив свої знання про громадський сектор Німеччини, дізнався про міцні зв’язки між організаціями громадянського суспільства двох країн(України та Німеччини – прим.) та зрозумів основні шляхи фінансування Німеччиною громадських організацій в Україні», – розповідає Ярослав Мінкін.

Повертаючись до України голова Правліня Молодіжної організації СТАН відвідав Щечин та Варшаву, де взяв участь у Eastern Partnership Youth Forum (Молодіжному форумі Східного партнерства) та зустрівся з головою польської недержавної організації Fundacja Inna Przestrzeń.

Візит правозахисника Ярослава Мінкіна до Німеччини відбувся завдяки програмі «Meet up: Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen» (Німецько-Українські молодіжні зустрічі). Завданням програми є активізувати відносини Німеччини та України, зміцнити прихильність молодих людей до фундаментальних цінностей демократії та порозуміння між людьми.

«Молодіжна організація «СТАН» є неурядовою організацією, основною метою діяльності якої є розвиток креативного громадянського суспільства через організацію та підтримку культурних, освітніх, соціальних та правозахисних ініціатив у громадах. «Культурний діалог» – це громадська організація, заснована в Кременчуці, основною місією якої є розвиток спільнот шляхом соціальних трансформацій та міжкультурного діалогу.