fbpx

Завершився кіноворкшоп суданського режисера Ясира Фаїза в Івано-Франківську

Цілий тиждень фільммейкер(к)и з України та Судану опановували основи створення соціальної реклами з допомогою Ясира Фаїза. У результаті спільного навчання і творчості було знято 2 відео-ролики, які незабаром ми презентуємо на своєму сайті та в соціальних мережах

У проекті взяли участь молоді режисер(к)и, оператор(к)и і блогер(к)и зі Львова, Харкова, Херсона та Хартуму(Судан). У перші дні вони вчилися розуміти права людини, у чому їм допомагала тренерка та активістка Молодіжної організації “СТАН” Тереза Бороденчик. Відтак на учасників та учасниць чекали майстер-класи зі створення соціальних роликів від Ясира Фаїза.

Заключним етапом воркшопу стала розробка ідеї та, власне, створення двох відео, які популяризують цінності різноманіття і міжкультурного діалогу, засуджують усі прояви ксенофобії та расизму.

Учасник кіноворкшопу Ілля Пікарський розповідає:

-Часом, складно було знайти спільну мову, бо не всі наші учасники знали англійську. Але найважчим було розробити ідею коротких роликів. Дуже багато часу витратили на це.

Вай Елтаєб зізнається:

– Це моя перша подорож до України. Дуже подобається тут, але, щоправда, досить холодно. Вирішила взяти участь у проекті, тому, що хотіла навчитись знімати соціальну рекламу. Хотіла б знімати ролики, які б порушували тему дискримінації, зокрема, гендерної, бо в моїй країні цього дуже багато.

Вже скоро, події за участі Ясира Фаїза відбудуться в Харкові, Львові та Херсоні. Суданський фільммейкер переконаний, що йому та його партнерам вдасться прокласти міжконтинентальний кіноміст між Україною та Суданом.

Нагадаємо, кіноворкшоп відбувся в рамках проекту “Міст”, який координують Молодіжна організація “СТАН” та Filmmaking For Children Initiative. Регіональним партнером “Мосту” в Івано-Франківську став креативний простір Multimedia Lab. Проект є частиною міжнародної програми “Тандем”.