fbpx

Заява Коаліції на захист громадянського суспільства з приводу бездіяльності поліції у розслідуванні нападу на Укрінформ

30 липня 2019 року група з 10 осіб одягнена у футболки громадської організації «Традиція і порядок» здійснила напад на Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ», де в той час відбувалась прес-конференція з приводу можливих фальсифікацій у виборчому окрузі №50. Під час нападу постраждало щонайменше двоє журналістів, яким були нанесені тілесні ушкодження, та було пошкоджено майно прес-центру на кілька сотень тисяч гривень.

Наразі, злочин кваліфіковано як хуліганство, незважаючи на факт побиття кількох журналістів, один з яких отримав численні травми.  Поліція продовжує, не призначати необхідних заходів для встановлення осіб нападників та їх затримання, навіть з урахуванням того факту, що всі вони є представниками вищезгаданої громадської організації. 

Атаки проти журналістів та громадських активістів є абсолютно неприпустимими для демократичного суспільства та мають бути ефективно розслідуванні. 

Варто також враховувати, що учасники угруповання «Традиція і порядок» раніше неодноразово із застосуванням насильства зривали або намагалися зривати акції правозахисного характеру. Так, 11 квітня прихильники групи атакували приміщення готелю «Турист», де проходила «Європейська лесбійська конференція», а біля будівлі побили лівого активіста. 8 березня члени угруповання «Традиція і порядок» намагалися напасти на учасниць Маршу за гендерну рівність. В жодному з цих випадків нападники не були покарані. Численні напади було зафіксовано і раніше. Очевидно, що насильницькі дії проти правозахисників та громадських активістів в діяльності угруповання мають системний характер.

Ми, учасники Коаліції на захист громадянського суспільства вважаємо ганебним факт бездіяльності органів правопорядку, які досі не змогли встановити осіб нападників та розпочати ефективне розслідування.  Більшість нападників змогли вільно покинути місце злочину, незважаючи на присутність правоохоронців. Було затримано лише двох представників організації «Традиція і порядок», які згодом теж були відпущені на свободу.

Ми звертаємося до керівництва Міністерства Внутрішніх Справ та Національної поліції України забезпечити проведення швидкого ефективного розслідування цього злочину та притягнути до відповідальності усіх причетних до нападу осіб, а також вжити всіх необхідних заходів для попередження подібних випадків.

Організації, які підписали Меморандум Коаліції на захист громадянського суспільства Коаліції на захист громадянського суспільства та підтримують спільну діяльність об’єднання

 • БО Інша
 • Лапіна Софія Юріївна (правозахисниця з організації Наш Світ)
 • Дмитро Калінін (активіст)
 • ВГО “Українське Піратське Співтовариство”
 • Громадська організація “Альянс Української Єдності”
 • Донецька обласна правозахисна громадська організація “Центр захисту прав людини Діке”
 • Координаційний центр “Правозащитник”
 • ГО “Служба інформації та аналітики”
 • Бродівська районна молодіжна громадська організація “Наше місто”
 • “Народна Дія Львів”
 • ГО “Д.О.М.48.24”
 • ГО “Альянс Української Єдності “