fbpx

Річний звіт Молодіжної організації “СТАН” за 2017 рік

Більше 10 років розвиваємо креативне громадянське суспільство в Україні

Місія і стратегічні цілі “СТАНу”

Молодіжна організація «СТАН»  — це неурядова організація, основною метою якої є розвиток креативного відкритого громадянського суспільства через організацію та підтримку культурних, освітніх, соціальних та правозахисних ініціатив у громадах. Команда СТАНу мріє побачити демократичну Україну з різноманітним, процвітаючим та стійким громадянським суспільством. Суспільством, яке підтримує свої власні ініціативи у сфері культури, освіти, соціальній сфері та захищає права людини.

Стратегічні цілі НГО “СТАН-2020”:

1. Створити Мережу свідомих, дієвих молодих активіст(ів/ок), які працюють зі змінами в більшості регіонів Україні, тримають зв’язок зі СТАНом та між собою.
2. Стати провайдером міжкультурного діалогу та руйнування стереотипів у суспільстві, яке формує цінності різноманіття та відкритого світу на локальних рівнях, мультиплікуючи найкращі практики.
3. Стати новатором у залученні активіст(ів/ок) до партисипативних досліджень та аналізу на локальних рівнях для отримання фактичних даних, на яких базувати подальшу діяльність.

Молодіжна організація “СТАН” працює у сфері неформальної освіти та спеціалізується на таких темах: права людини, боротьба з расизмом і ксенофобією, адвокація міжкультурного діалогу,  розвиток культурного сектору в Україні, надання слова представни(кам/цям) вразливих груп, та ін. “СТАН” також неодноразово ставав ініціатором та координатором дослідницьких акцій і партисипативних досліджень в Україні.

Наші досягнення у 2017 році

У 2017 ми продовжили роботу за стратегічними цілями “СТАН-2020”: створити всеукраїнську мережу активіст(ів/ок), просувати міжкультурний діалог та цінності різноманіття, стати новатор(к)ами локальних партисипативних досліджень.

Всеукраїнська мережа. За 2017 рік 226 людей стали випускниками та випускницями освітніх заходів СТАНу. Як і в попередні роки жодна  подія такого роду не обходилась без мережування. Після кожного воркшопу, кемпу, навчального візиту був створений чат для  учасників та учасниць у Facebook або Viber. А також усі учасники та учасниці були додані до закритої групи у Facebook Stanfamilу.  Ще більшому згуртуванню сприяла спільна з випускни(ка/ця)ми організація акцій . Так після воркшопу “Синергійний вибух” найактивніші з “сингуляк” (“сингуляки” – від слова “сингулярність”, жартівливе прізвисько, яке вигадали собі учасни(ці/ки) воркшопу) відвідали міста одне одного та долучились до проведення акцій з нагоди Європейського тижня проти расизму. А після кемпу “Громадянське занурення” більш ніж половина учасників та учасниць долучились до проведення акції “Відкритий діалог про європейські цінності”. До того ж протягом року у Молодіжній організації “СТАН” пройшли стажування 10 випускників та випускниць її освітніх заходів, п’ятеро випускників стали частиною команди СТАНу.

Міжкультурний діалог та цінності різноманіття. Завдяки нашим активіст(к)ам рекордна кількість українських міст у 2017 відзначили з Європейський тиждень боротьби з расизмом. Випускни(ці/ки) “Синергійного вибуху” провели акції в 8 з 12 населених пунктів, що були зазначені на карті подій Тижня. Кількома місяцями пізніше розпочалась робота над першим Інтеркультурним гідом Івано-Франківська. Унікальним путівником, де замість туристичних  атракцій, були улюблені місця носіїв різних культур, котрі живуть, навчаються і працюють у Франківську. Гід мав на меті утвердити культурне різноманіття як одну з найбільших цінностей міста.

Партисипативні дослідження. Навесні 2017 ми розпочали культурне картування Мелітополя, залучивши  близько 50 місцевих мешканців і мешканок як дослідників і дослідниць. Зібрані ними дані  були проаналізовані та лягли в основу рекомендацій щодо культурного розвитку Мелітополя. Загалом, в дослідженні взяли участь понад 500 людей.  За схожою методикою вже в осени іноземні та українські студент(к)и дослідили культуру Івано-Франківська.

Так само з весни команда “СТАНу” та її активіст(к)и розпочали серію дослідницьких акцій “Відкритий діалог про європейські цінності” по всій Україні. За результатами акції було створено видання “Анатомія цінностей”, яке розповідає про те, що називають європейськими цінностями та як їх розуміють україн(ці/ки). А також наліпки, що популяризують базові цінності ЄС: “Стан солідарності”, “Стан різноманіття”, “Стан рівності”, “Стан відкритості”, “Стан розвитку”, “Стан турботи”.

Наші проекти

Цього року ми реалізували 4 масштабні проекти, а саме:

  1. “Сприяння діалогу та примирення в регіонах  України” за підтримки фонду National Endowment for Democracy.
  2. “Відкриті діалоги: надання слова потенційно активним громадянам задля посилення участі низової громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.
  3. Лабораторія соціального підприємництва та громадянської відповідальності “Ухоробрене юнацтво” за підтримки  Фонду «Східна Європа» та ChildFund Deutschland в рамках програми «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку» за рахунок коштів, наданих Міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини.
  4. «Івано-Франківської меморіальної міжкультурної лабораторії посла Стівенса» за підтримки Корпусу Миру (Peace Corps) та Меморіального фонду посла Дж. Крістофера Стівенса.

Також “СТАН” провів серію навчань за програмою Британської ради “Активні громадяни”, що значно підсилило програму інших наших освітніх проектів.

Загалом, в межах перерахованих проектів було проведено близько 50 акцій, 12 воркшопів, лекцій, тренінгів та інших навчальних заходів, 8 кінопоказів, 26 публічних зустрічей. Крім того, вже традиційно за активного сприяння “СТАНу” відбулись 4 українсько-польські молодіжні обміни.

Бюджет організації

Сума коштів які були отримані в рамках проектів:

  • “Сприяння діалогу та примирення в регіонах  України” – 21 415$
  • “Відкриті діалоги: надання слова потенційно активним громадянам задля посилення участі низової громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні” – 300 000 грн.
  • Лабораторія соціального підприємництва та громадянської відповідальності “Ухоробрене юнацтво” – 109 050 грн.
  • «Івано-Франківської меморіальної міжкультурної лабораторії посла Стівенса»  – 4686 $
  • “Активні громадяни” – 17 025 грн.
  • Польсько-українські навчальні візити – 25 890 грн (організаційний внесок учасників).

Ознайомитись з додатковою інформацією про бюджет НГО “СТАН” можна тут .

Чинники, що вплинули на роботу організації

Серед зовнішніх чинників які сприяли нашій роботі у стратегічних напрямах встановлення безвізового режиму між Україною та Європейським союзом від червня 2017. Безвіз посилив інтерес українців та українок до Європи, зокрема до принципів і цінностей, за якими живуть країни-члени ЄС.

Серед подій та процесів, які стали викликом для організації “СТАН”,  спалах активності праворадикальних рухів. З осені 2017 тиску зазнали правозахисни(ці/ки) в багатьох українських містах. Команда “СТАНу” не є винятком. 28 жовтня 2017 біля будинку, де розташований офіс нашої організації, агресивні чоловіки вчинили провокацію, аби зірвати захід, присвячений культурному різноманіттю . Того ж дня у соціальних мережах на сторінках радикальних угруповань з’явились звинувачення нашої організації в сепаратизмі та образи на адресу окремих її членів та членкинь. Втім,  численні активіст(к)и й випускни(ці/ки) наших проектів засудили дії праворадикалів та висловились на підтримку“СТАНу”. Вже 1 листопада ми провели прес-конференцію, аби спростувати чутки про, так звану “сепаратиську” діяльність.

Зміни в організаційній структурі

Щодо інших важливих змін, 2017 став роком, коли остаточно сформувалась наша організаційна структура. Виокремились проектний, логістичний та медійний відділи, а також було обране нове правління “Молодіжної організації “СТАН”. Майже в півтора рази зросла кількість членів та членкинь команди, кожен/кожна з яких є професіонал(ом/кою) у своїй галузі.

Контакти

ГО «Молодіжна організація «СТАН»
вул. Ленкавського 4а, офіс 41
Івано-Франківськ
тел.: 095 349 5325

е-mail: stan.art.group@gmail.com

СТАН в соціальних мережах:
www.facebook.com/lgstan
www.instagram.com/stan.art.group